6 ay kullanılmayacak laptop nasıl saklanmalı?

Pardon? Yurtdışında bu cihazlar ucuz olabilir ama Türkiye’de 3 asgari ücretten fazla şuan ki fiyatı. Daha önce fotoğraf makinemde yaşadığım deneyimi anlatmışım ve endişemi belirtmişim. Ayrıca o bataryanın gömülü olması çıkartmama gerek olmamasından değil kapitalist sistemin kullanıcıları servisleri kullanmaya mecbur bırakmasından kaynaklıdır.
3 asgari ücret olup olmaması bir şeyi değiştirmez. Cihazınızı balkondan aşşağıya atın demedim.3000tl de olsa önem verin 20000tl de. Ama sanki özel seri süper limited edition bir şeye sahipsiniz ve değerini ve özelliğini kaybettirecek bir şey yapacakmışsınız gibi sorduğunuz için bir açıklama yapıyorum. 6 ay aktif kullanımınızdan daha az zarar verir. Kullanılsın ve eskisin diye yapılan parçalar. Ömürleri var zaten Li-ion bataryaların. Li-ion bataryalarda kimyasal yaşlanmadan dolayı 2-3 senede değişim önerilir zaten. 6 Ay kullanmayacağım diyorsanız kimyasal olarak yaşlanacak ve bir takım performansı düşecek. 6 ay kullansaydınız da batarya döngüsü dolduracağınız için gene yaşlanacaktı. Düşünmeyin bu kadar diyorum alınmazı gerektirecek bir durum değil.

Geri
Yukarı