6 ay mining yapılmış ekran kartı alınır mı?

dogusgulmez1

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim bir tanıdık abi var kendisi çok iyi bir insan 2 tane 3060 12 GB MSI ekran kartı var bunların ikisi de mining yapılmış ama 6 ay bir süreçte son ayların da fazla zorlamamış ayrıyeten ısınma problemi olur diye büyük bir fan almış.
Şimdi de elinden çıkartmaya çalışıyor telefon alacak bana haber verdi bende bu mining işinden pek anlamam nasıl çalışır ne eder size sormak istedim yardım eder misiniz?

Ekran kartını zorlayan testler var Furmark vs gibi. Onlara sok değerler güzelse ve herhangi bir sıkıntı yoksa alınır her türlü çünkü fiyatı uygundur...

Merhaba arkadaşlar, benim bir tanıdık abi var kendisi çok iyi bir insan 2 tane 3060 12 GB MSI ekran kartı var bunların ikisi de mining yapılmış ama 6 ay bir süreçte son ayların da fazla zorlamamış ayrıyeten ısınma problemi olur diye büyük bir fan almış.
Şimdi de elinden çıkartmaya çalışıyor telefon alacak bana haber verdi bende bu mining işinden pek anlamam nasıl çalışır ne eder size sormak istedim yardım eder misiniz?

Hocam testlerini yap eğer çok ısınmıyorsa be başkabir problem yoksa fiyatta uygunsa alınır.

2 yıl kullanılmış gibi düşünebilirsiniz. Mining ekran kartının bütün gücünü aralıksız günlerce belki de aylarca kullanılması demektir. Isı ve performans değerlerini aynı kartın sıfırıyla kıyasla. Eğer yakın ve göz ardı edilebilir düzeydeyse alabilirsiniz.

2 yıl kullanılmış gibi düşünebilirsiniz. Mining ekran kartının bütün gücünü aralıksız günlerce belki de aylarca kullanılması demektir. Isı ve performans değerlerini aynı kartın sıfırıyla kıyasla. Eğer yakın ve göz ardı edilebilir düzeydeyse alabilirsiniz.
Kesinlikle doğru değil. Bilginiz olmayan konularda yorum yapmaktan kaçınınız. 3060'ın TDP değeri en fazla 170w siz diyorsunuz ki tüm gücüyle mining bla bla, eğer bir mining'ci 170w ile mining yapsaydı eğer para kazanamazdı kazandığı parayı elektirik faturasına verirdi. Kar ettirmezdi. Ortalama 110w 'da mining yapılır ve ısı değerleri ortalama 53 derece civarında olur. Fakat oyun oynayan bir kişi kartı 150w üzeri ve 75 derecelere kadar çıkartır. Sıcaklık değeri kartın soğutma bloğu ile değişiklik gösterir. Kartı öldüren ısı değerleridir.

Türkiye garantili faturalıysa ve termal ped değişimi için içi açılmamışsa olabilir.
Garantisi yok sadece 6 ay kullanmış sonra kutusuna koyup rafa kaldırmış

Bir de şunu ekleyim son ayarla da zorlayarak çalışmadı 6 ay boyunca.

Kesinlikle doğru değil. Bilginiz olmayan konularda yorum yapmaktan kaçınınız. 3060'ın TDP değeri en fazla 170W siz diyorsunuz ki tüm gücüyle mining bla bla, eğer bir Mining'ci 170W ile mining yapsaydı eğer para kazanamazdı kazandığı parayı elektrik faturasına verirdi. Kar ettirmezdi. Ortalama 110W'da mining yapılır ve sıcaklık değerleri ortalama 53 derece civarında olur. Fakat oyun oynayan bir kişi kartı 150W üzeri ve 75 derecelere kadar çıkartır. Sıcaklık değeri kartın soğutma bloğu ile değişiklik gösterir. Kartı öldüren sıcaklık değerleridir.

Kusura bakmayın. Konu hakkında yanlış bilgi sahibiymişim. Kullanım süresi ve değerlerinin de ısı kadar etki ediyor diye biliyordum. Bundan sonraki süreçte daha dikkatli olacağım. Teşekkür ederim.

Garantisi yok sadece 6 ay kullanmış sonra kutusuna koyup rafa kaldırmış

Garantisi olmayan ikinci el ürünü ne kadar temiz olursa olsun almanızı tavsiye etmem. Risk işi. Size gelene kadar sağlamdır, 1 ay sonra problem çıkar, muhatap bulamazsınız.

Geri
Yukarı