6 aylık sisteme bakım yapılmalı mı?

serdarrrr4r

Picopat
Daha fazla  
6 ay oldu alalı içimi acınca ekran kartının falan üzerinde toz var. Tozları temizlemem gerek var mı? Gerek varsa nasıl temizlemeliyim? Termal macuna gerek var mı? 3 saat genshin oynadıktan sonra 50 55 arasıydı sıcaklık.

Bence gerek yok. Bu forumda her gün en az 5 tane sistemini temizlerken bozan, temizlik bağımlısı insan başlığı açılıyor. Sistem gerçekten ısınmaya başlamadıysa, kasadan rahatsız edici miktarda ses gelmiyorsa temizlik yapmaya gerek yok. Ben senede 1 defa(onu da düzenli yapmıyorum) üstteki sıkıntılar ortaya çıkınca yapıyorum mis gibi yoluma devam ediyorum.

6 ay oldu alalı içimi acınca ekran kartının falan üzerinde toz var. Tozları temizlemem gerek var mı? Gerek varsa nasıl temizlemeliyim? Termal macuna gerek var mı? 3 saat genshin oynadıktan sonra 50 55 arasıydı sıcaklık.
6 ayda bir bakım yapılmalıdır ama bir seneyi geçse de sıkıntı çıkarmaz.

Toz varsa temizleyebilirsin.

Termal macuna gerek yok sıcaklık değerleri söylediğin gibiyse bir sıkıntı gözükmüyor.

Eğer bir hava üfleme cihazı bulabilirsen onunla temizleyebilirsin eğer yoksa üflemek veya ıslak olmayan kuru bir bezle hafif şekilde silmekte bir çözüm.

Ama sakın elektrikli süpürge kullanma.

Gerek yok. Bu forumda her gün en az 5 tane sistemini temizlerken bozan, temizlik bağımlısı insan başlığı açılıyor. Sistem gerçekten ısınmaya başlamadıysa, kasadan rahatsız edici miktarda ses gelmiyorsa temizlik yapmaya gerek yok. Ben senede 1 defa(onu da düzenli yapmıyorum) üstteki sıkıntılar ortaya çıkınca yapıyorum mis gibi yoluma devam ediyorum.

Peki yapacağım zaman ben yaparsam bozma ihtimalim var mı? Bir bilgisayarcıya götürmeli miyim?

Temizlemeyi biliyorsanız yapın ama bilmiyorsanız uğraşmayın şu an.

6 aylık sistemimde ara sıra SSD takmak soğutucu takmak gibi vs şeyler için açtığımda bayağı tozlandığını görüyorum elektrikli ufak süpürge ile çekiyorum başka bir şey yapamıyorum yani, öneririm.

Peki yapacağım zaman ben yaparsam bozma ihtimalim var mı? Bir bilgisayarcıya götürmeli miyim?

Dikkatli ve temkinli olursan bir problem olmaz. Böyle basit bir olay için bilgisayarcılara para vermeye gerek yok. Kendine güvenmiyorsan yapma.

Yeni konular

Geri
Yukarı