6 Aylık Tulpar T5 V23.1.2 Maceram

Tulpar T5 V23.1.2

Evet 6 ay oldu. O kadar eleştiri lafa ona rağmen dedimki:
- En çok ne olabilirki?
İyiki demişim ve iyiki almışım, Tulpar bu serisi cidden başarılı bir seri olarak piyasada bana göre. Bilgisayarı biraz güçlendirdim ve 32 GB 4800 MHZ, 1 TB SSD'ye yükselttim okuma yazma hızlarıda yüksek bir modelle değiştirdim.
Onun yanında kulaklık, mouse, soğutucu aldım ama neredeyse soğutucuyu bir kere kullanmadım. Makine çok başarılı, aydınlatması çok güzel, hissiyatı çok güzel, ekran yeterli ve güzel sızma yok. Ama kasada parmak izleri kalsada hemencecik siliniyor. ETS2'de Boş ve orta kalabalık yollarda 144-80 aradı fps ve çok kalabalık yerlerde 50-20 arası fps alıyorum bazı yerler cidden kalabalık oluyor...
Bilgisayar ısınma sıkıntısı yok. Biraz fan sesi yüksek olsada rahatsız edici bir durum söz konusu değil.
Kamerası başarılı 720P net bir kameraya sahip karanlıkta bile güzel performans sergiliyor. Ekran kartı gücü yeterli herşeye yetiyor. Hiç bir zaman ekran kartının yada işlemcinin %80'ni geçtiğini görmedim.
27'sinde bakıma, temizliğe göndereceğim umarım güzel bir şekilde ve daha performanslı bir şekilde geri gelir. Bu benim tecrübem, pişman değilim. En ağır programları kullandım saatlerce uğraştım ama yinede performans düşüşü yada sıcaklık, fan hızı artışı söz konusu olmadı, sabit. Sorunuz olursa sorabilirsiniz.

Bu model zaten MX-4'ü değiştirince harika oluyor. Bütçede ki neredeyse her modeli geride bırakıyor, siz termal macunu değiştirdiniz mı? Eğer MX-4 ile devam ediyorsanız onu değiştirip çok çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Bu model zaten MX-4'ü değiştirince harika oluyor. Bütçede ki neredeyse her modeli geride bırakıyor, siz termal macunu değiştirdiniz mı? Eğer MX-4 ile devam ediyorsanız onu değiştirip çok çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.
O bilgiye geniş bir kapsamda sahip değilim o nedir?

Ekran kartı kullanımı sürekli bu kadar düşük mü? %20'lik bir darboğaz iyi değil.
Ağır Render gerektiren, yüksek grafikli işlerimde normal olarak 75'i sabit 80'i görüyorum. Bence çok normal

O bilgiye geniş bir kapsamda sahip değilim o nedir?

Cihaz stok MX-4 ile geliyor. O macunun da pump out olasılığı çok yüksek. Macunu değiştiren kullanıcılar çok çok iyi değerler elde edebiliyor. Örnek bir inceleme bırakayım:

Geri
Yukarı