İnceleme Monster Tulpar T5 v23.1.2

Merhaba, bugün sizinle beraber Monster Tulpar T5 v23.1.2'i inceleyeceğiz.

Her şeyden önce stok olarak gelen MX-4 macunu Thermal Grizzly Kryonaut ile değiştirdiğimi belirtmek isterim.

Yaptığım tüm testleri kontrol merkezinde "performans" modu ve Windows'ta nihai performans modu seçiliyken yaptım.

İşlemciye hiçbir şekilde undervolt yapamıyorsunuz, BIOS tarafından kilitli.

Ekran kartını +200MHz çekirdek ve +300MHz bellek olarak ayarladım.

Sistemin boştaki sıcaklığı benim için 40-50 derece arasında gidip geliyor.

Ekran görüntüsü 2023-10-02 214637.png

kontrol merkezindeki sırasıyla eğlence, performans ve sessiz modlarının tpl değerleri;

eğlence mod.png

performans mod.png

sessiz mod.png

Geekbench CPU testi: MONSTER TULPAR T5 V23.1 - Geekbench
Cinebenchr23 testi:

image.png

Cinebenchr23 testi sırasında çektiği watt değeri ve sıcaklığı;

image.png

3DMark testleri;

Ekran görüntüsü 2023-10-02 221637.png

Ekran görüntüsü 2023-10-02 221208.png

Ekran görüntüsü 2023-10-02 215901.png

Ekran görüntüsü 2023-10-02 220523.png

Geeks3D FurMark benchmark testi;

Ekran görüntüsü 2023-10-02 221949.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS Update'lerle değişen bir şey oldu mu hâlâ UV kilidi kapalı mı? Ekstradan cihazı aldığınızda kaça almıştınız hatırlıyorsanız?

@fadedninna

BIOS ile değişen bir şey olmadı. Performans ve stabilize arttı biraz. Güzel oldu. Cihazi 38bin küsure aldım. 12 taksit ile 40bin e geldi. Başka sitelerde 12 taksit yapınca direk fiyata 5 6 bin ekliyordu. Uyguna güzel oldu hocam. Umarım yardımcı olmuşumdur. Aynı cihaza sahibim fadedninna ile.

Bu forumda gereksiz bir monster düşmanlığı var gibi geliyor bana, otomatik alınmaz diyip çıkıyor neredeyse herkes. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Teknik servisi rezalet. Laptop biraz eski olsun tamir fiyatını laptopun fiyatı kadar istiyolar. Birde prizden çıkarınca 1990 PC'lerine dönüşüyor.

Teknik servisi rezalet. Laptop biraz eski olsun tamir fiyatını laptopun fiyatı kadar istiyorlar. Bir de prizden çıkarınca 1990 PC'lerine dönüşüyor.

Şarjdan çıkarınca 1990 PC'lerine dönüyor derken? Performans açısından bakıyorsan bu her Gaming laptop için aynı. Tam performans veremiyor ve Türkiye'de düzgün servisi olan firma yok. 😀

BIOS ile değişen bir şey olmadı. Performans ve stabilize arttı biraz. Güzel oldu. Cihazi 38bin küsure aldım. 12 taksit ile 40bin e geldi. Başka sitelerde 12 taksit yapınca direk fiyata 5 6 bin ekliyordu. Uyguna güzel oldu hocam. Umarım yardımcı olmuşumdur. Aynı cihaza sahibim fadedninna ile.
Teşekkürler, 2. el alabilirim diye bakmıştım da nakit çıkmayacak gibi ona ondan vazgeçtim. Model güzelde daha stoklara gelmiyor.

Eski BIOS sürümlerinde düzenlenebiliyormuş sanırsam, Monster'a mail attım eski sürüm için gönderirlerse deneyecek konu sahibi. Yeni sürümlerde yazma koruması olduğu için yapamamış.

Şarjdan çıkarınca 1990 PC'lerine dönüyor derken? Performans açısından bakıyorsan bu her Gaming laptop için aynı. Tam performans veremiyor ve Türkiye'de düzgün servisi olan firma yok. 😀
Hocam şarjdan çıkarınca FPS yarısından daha az bir duruma düşüyor. Bahsettiğim PC eğer eski diye düşünüyorsanız RTX 3060'lı bir Monster Notebook'ta yaşanıyordu bu olay. Hatta o zamanlar daha RTX 4000 serisi yoktu bile. Bence normal değil. Kasası da kaliteli hissettirmiyor.

Hocam şarjdan çıkarınca FPS yarısından daha az bir duruma düşüyor. Bahsettiğim PC eğer eski diye düşünüyorsanız RTX 3060'lı bir Monster Notebook'ta yaşanıyordu bu olay. Hatta o zamanlar daha RTX 4000 serisi yoktu bile. Bence normal değil. Kasası da kaliteli hissettirmiyor.

Normal. Çünkü güç çekemiyor cihaz şarja takılı olmayınca. Bu her Gaming laptopta böyle, istisnasız.

Bu mesajı kaç kişi görecek bilmiyorum ama yine de yazayım, arkadaşlar elinde 1.07.16RFO BIOS versiyonu olan var mı çok acil ihtiyacım var.

Teşekkürler, 2. el alabilirim diye bakmıştım da nakit çıkmayacak gibi ona ondan vazgeçtim. Model güzelde daha stoklara gelmiyor.
Monster'ın sorunu da bu zaten, koca şehrimde 1 tane Monster laptop yok. 😀
En yakın İzmir şubeleri bana.

Merhaba, bugün sizinle beraber Monster Tulpar T5 v23.1.2'i inceleyeceğiz.

Her şeyden önce stok olarak gelen MX-4 macunu Thermal Grizzly Kryonaut ile değiştirdiğimi belirtmek isterim.

Yaptığım tüm testleri kontrol merkezinde "performans" modu ve Windows'ta nihai performans modu seçiliyken yaptım.

İşlemciye hiçbir şekilde undervolt yapamıyorsunuz, BIOS tarafından kilitli.

Ekran kartını +200MHz çekirdek ve +300MHz bellek olarak ayarladım.

Sistemin boştaki sıcaklığı benim için 40-50 derece arasında gidip geliyor.

Eki Görüntüle 1965233

kontrol merkezindeki sırasıyla eğlence, performans ve sessiz modlarının tpl değerleri;

Eki Görüntüle 1965235

Eki Görüntüle 1965236

Eki Görüntüle 1965237

Geekbench CPU testi: MONSTER TULPAR T5 V23.1 - Geekbench
Cinebenchr23 testi:

Eki Görüntüle 1965246

Cinebenchr23 testi sırasında çektiği watt değeri ve sıcaklığı;

Eki Görüntüle 1965248

3DMark testleri;

Eki Görüntüle 1965298

Eki Görüntüle 1965299

Eki Görüntüle 1965300

Eki Görüntüle 1965301

Geeks3D FurMark benchmark testi;

Eki Görüntüle 1965303

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
154W 90 ile 79 derece arası çok iyi sonuçlar maksimum 93 dereceyi görse de o dereceden düşmüş. Macun işe yaramış.

Fiyatı uygun, Monster bu yüzdende piyasada pek fazla olmayabilir bu fiyatlara i5 12450H satıyorlar. Size bir sorun olacak adaptör kaç W acaba ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı