6 GB RAM ile hangi Windows seçilmeli?

İyiymiş hocam Windows 10 Pro'da Chrome açınca 5GB RAM harcıyor.

Hocam son sorum var dosyalarımı silmeden LTSB Windows 10 geçebilir miyim?
Şimdi sen hangisini düşünüyorsun bir de o var. 2015 LTSB mi 2016 LTSB mi? 2019 LTSC var eğer kafana yatarsa o da iyi olur, sonraki yıllar için konuşuyorum. Benim önerim 2016 LTSB. 2015'te ahım şahım bir fark yok zaten.

6 GB RAM'ı var. Windows 10 kullanıyorum hiçbir şey açık değilken belleğin %66'sını kullanıyor ve oyunlarda kasıyor.
(Oyun için yorum yapınız bilgisayar hızlıdır)

Windows 8.1'i seçebilirsiniz. Windows 10 geçtikten sonra hiçbir ayar yapılmadıysa gereksiz hizmetler, telemetriler, gereksiz ayarlar, arka plan uygulamaları falan bunlar açıksa RAM kullanımı iyice dolabilir boşta olsa bile.

Aynı Chrome bile desteklemeyen sistemle boşuna uğraşma kardeş.

Windows 8.1 yakında çoğu tarayıcı tarafından desteklenmeyecek.
Ayrıca Windows 10 LTSB HDD'li bilgisayarlarda Win 8.1 kadar optimize çalışıyor.
Yeni Windows 10 sürümlerdeki hantallık LTSB sürümlerinde yok.
Tarayıcı eol detaylar:
Windows 8.1 Google Chrome ve Chromium diğer tarayıcılar tarafından Chrome (Chromium) 110 sürümü sonrası desteklenmeyecek.

Bunlar doğru mudur?

Desteklememesi kullanılmaz anlamına gelmiyor? Tekrar dediğim gibi sizin tercihiniz.

Keşke 1 saat olsa. Rastgele HP connection driver diye bir şey indirip rastgele çözmüştüm sorunu. Fakat birkaç gün sonra gene bozuldu. Telefona iki saat ISO ve Rufus yükleyip bilgisayara atmakla uğraştım.

Ben format ile yaklaşık 5-10 dakika arası geçiyorum. HDD kullanıyorum.
8 ve üzeri driverlerimi otomatik buldu.

Hocam 2 ay oldu formatlatmıştık.
İlk açıldığında iyiydi baya

Hocam 8.1e geçme süresi kaç saat sürer?
Direk format atıp geçin. Eğer geçicekseniz max 1 saat sürer. Ama ISO ile sürüm düşürüseniz verilerinizi saklayamazsınız.

Geri
Yukarı