6 GB RAM'e hangi Windows sürümü kurulur?

Xerra

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Nvidia GTX 420 2000mb
6 GB RAM
i3 550 3.20 GHZ
120 gb ssd
297 Gb HDD
SSD veya HDD modeli
120 GB SSD +296 GB HDD
Ekran kartı
Nvida GT 420 2000mb
Anakart
H55
İşlemci
İ3 550
Merhaba arkadaşlar bilgisayarımda Windows 10 Pro kurulu. 120 GB SSD var Windows SSD'ye kurulu ssdı'de ıse sadece Valorant ve sistem var ve yetmıyor 5GB yer kaldı. Sızce Windows 10 Home mı kullanayım 8.1 mi(yuksek FPS ıcın de lazım)?

Merhaba arkadaşlar bilgisayarımda Windows 10 Pro kurulu. 120 GB SSD var Windows SSD'ye kurulu ssdı'de ıse sadece Valorant ve sistem var ve yetmıyor 5GB yer kaldı. Sızce Windows 10 Home mı kullanayım 8.1 mi(yuksek FPS ıcın de lazım)?

Custom OS da kurabilirsiniz. Valorant oynuyorsanız eski sürümlere pek gidemezsiniz minimum 20H2 kullanmanız lazım oda fazla fark yaratmaz. Değmez format atcağınıza.

Evet 4+2 RAM de bilgisayar da yer yok.

Custom OS nasıl oluyor hocam bılgı verebeılır mısınız?

Modlanmış Windows'lar normal Windows üzerine gereksiz şeyleri tamamen kaldırıyorlar. Boyutları acayip düşük oluyor benim size önerim AtlasOS 20H2 olan versiyonu ilk yüklendiğinde sadece 9 GB yer kaplıyor.

Şu an kullandığımda AtlasOS.

Modlanmış Windows'lar normal Windows üzerine gereksiz şeyleri tamamen kaldırıyorlar. Boyutları acayip düşük oluyor benim size önerim AtlasOS 20H2 olan versiyonu ilk yüklendiğinde sadece 9 GB yer kaplıyor.

Şu an kullandığımda AtlasOS.

Peki güvenilir mi?

Peki güvenilir mi?

2 yıldır kullanıyorum bir sıkıntı olmadı sadece Defender yüklü gelmiyor onu da Windows kurulduktan sonra aktif edilebiliyor zaten.

SSD'de Windows 10 kurulu zaten yer konusundan dıyorum.

Şu anda System boyutu böyle gözüküyor ancak İngilizce kurulu geliyor haberiniz olsun Türkçe olsun diyorsanız başka Custom OS'larda var ama fazla seçenek yok sanırım Türkçe için genelde İngilizce oluyor.
Sanal RAM'i ben ayarladım.

SSD'de Windows 10 kurulu zaten yer konusundan dıyorum.

Pekı oyunlarda sorun yaratıyor mu?

Bu oyunların hepsi çalışıyor sorunsuz bir şekilde.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    24,8 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    87,6 KB · Görüntüleme: 15

Geri
Yukarı