6 GB RAM'li sistemde Windows 8.1 kullanılır mı?

pwomwpw

Decapat
Daha fazla  
RAM
6 GB RAM
SSD veya HDD modeli
296 GB HDD
Ekran kartı
G105M 512 MB
İşlemci
Intel Core i3
Arkadaşlar, bende aktif olarak kullandigim eskiden Windows 10 en son surum kullaniyordum. Berbat calisiyordu sanki laptopta 1GB RAM varmis gibi calisiyordu. Sonra Windows 10 LTSB 2016 gectim ancak yine de cok gec calisiyor, cok RAM yiyor. Sizce 2024 yilinda hâlâ Windows 8.1 kullanilir mi?

Arkadaşlar, bende aktif olarak kullandigim eskiden Windows 10 en son surum kullaniyordum. Berbat calisiyordu sanki laptopta 1GB RAM varmis gibi calisiyordu. Sonra Windows 10 LTSB 2016 gectim ancak yine de cok gec calisiyor, cok RAM yiyor. Sizce 2024 yilinda hâlâ Windows 8.1 kullanilir mi?

Çoğu oyunun destegi yok Windows 8.1 de. Siz bilirsiniz.

HDD belirttiğiniz gibi 296 GB eski ve son demlerini yaşıyor gibi görünüyor. Disk sağlığınızı paylaşırsanız inceleyelim ekstra olarak SSD geçmenizde fayda var.

Kötü bir sisteminiz yok ki? Niye böyle çalışmış acaba. Ve evet, rahatça 8.1 kullanabilirsiniz.

2016 Ltsb'yi 3230m sisteme kurdum geçen. Daha eski olan e7400 sistemde daha iyi çalışıyordu ama bu sistemde Sata 2 hızında çalışan Ssd vardı. Ancak yavaşlığın asıl sebebi Hdd kullanıyor olman ve büyük ihtimal diskin yıpranmıştır.

4 GB RAM'li laptopta modlanmış Windows 10 kullanıyordum ve pek sorunum yoktu. Oyun oynayacaksanız ya modlanmış Windows 10 kullanın ya da Windows servislerini ve bloatware'lerini kapatın. Oyun oynamayacaksanız Linux Mint öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı