6 GB VRAM 5241 MB olarak gözüküyor

Prestige58

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartım 6 GB VRAM'e sahip ama oyunların grafik ayaro menülerine girdiğimde hep maximum 5241 MB Maximum görüyorum, bunun sebebi nedir neden 6000 MB yazmıyor?

Öncelikle bilgisayarın çalışması için gerekli olan VRAM'ı kendiliğinden alır. Geri kalan VRAM ise kendi kullanacağınız uygulamalara gider. RAM için de aynı şey geçerlidir. 16 GB ram daha düşük görünür. İşinize yaradıysa çözüm olarak işaretler misiniz?

Ekran görüntüsü 2023-06-01 170710.png

Normalde benim SSD'im 120 GB ama NTFS ile biçimlendirildiği için yaklaşık 9 GB biçimlendirme için yaklaşık 1200 MB ise sistem kurtarma için kullanılıyor.

Öncelikle bilgisayarın çalışması için gerekli olan VRAM'ı kendiliğinden alır. Geri kalan VRAM ise kendi kullanacağınız uygulamalara gider. RAM için de aynı şey geçerlidir. 16 GB RAM daha düşük görünür. İşinize yaradıysa çözüm olarak işaretler misiniz?

Peki benim laptopumda 2 ekran kartı var, biri işlemcinin diğeri ayrı GPU. Bu Windows'un kullandıgı 700 MB'ı işlemci GPU'sundan kullanmasını sağlayabilir miyim?

Peki benim laptopumda 2 ekran kartı var, biri işlemcinin diğeri ayrı GPU. Bu Windows'un kullandıgı 700 MB'ı işlemci GPU'sundan kullanmasını sağlayabilir miyim?
Ana ekran kartınız sistemde hangisi ise oradan kullanabilir. Yani depolama alanları gibi windowsu şu diske kurayım orada çalışsın gibi bir durum yok.

Geri
Yukarı