6. Nesil Freedos Laptopa Windows 8.1 Kurulur mu ?

Roherty

Hectopat
Daha fazla  
Bu gün firmanın canlı desteğindeki arkadaş driverların felan Windows 10 uyumlu ve 6. nesil bir laptobun Windows 10 uyumlu olduğunu olduğunu söyledi. Benim elimde öğrenci desteğiyle aldığım Windows 8.1 Key'i var. Alacağım laptoba da bunu kurmayı planlıyordum ama eğer böyle bir durum varsa Windows 10 kurmak zorunda mıyım ? 300-400 lira vermek istemiyorum işletim sistemine üstelik elimde orjinal key varken :( Windows 10'u korsan olarak kullanmak mümkün müdür onu da bilmiyorum.

Bildiğim kadarıyla orjinal 8.1'i kurduktan sonra Windows 10'a yükseltme de yapamıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz ?

@Recep Baltaş @samet67671 @MF

Son düzenleme:
Bir bilgisayarın da Windows 10 uyumlu olduğunu ilk kez duyuyorum. Bence 8.1 ile de idare edebilirsin. Canlı destekteki görevli nasıl düşündü bilmiyorum ama bilgisayarınızın sürücüleri elbet Windows 8.1 için de çıkarılmıştır.
Bu arada Windows 10'a ücretsiz geçiş tarihi geçti mi bilmiyorum ama şu an 100 TL'ye alabilirsiniz.
Windows 10 Satın Al, Windows 10 Pro, Windows 10 Home - Durmaplay

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir bilgisayarın da Windows 10 uyumlu olduğunu ilk kez duyuyorum. Bence 8.1 ile de idare edebilirsin. Canlı destekteki görevli nasıl düşündü bilmiyorum ama bilgisayarınızın sürücüleri elbet Windows 8.1 için de çıkarılmıştır.
Bu arada Windows 10'a ücretsiz geçiş tarihi geçti mi bilmiyorum ama şu an 100 TL'ye alabilirsiniz.
Windows 10 Satın Al, Windows 10 Pro, Windows 10 Home - Durmaplay

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ücretsiz geçiş tarihi bitti dostum. Bütçeyi çok zorlayarak laptop parasını çıkarttım zaten daha esnetmem mümkün değil. Windows 10 için Crack felan var mıdır peki ?

Windows 8.1 anahtarları Windows 10'da da geçerli. Technopat olarak korsana destek vermiyoruz.

Hocam 8.1 anahtarının 10 da geçerli olduğunu nerden biliyorsunuz kesin bilgi midir yani ? Yeni laptoba zırt pırt sistem kurmak istemiyorum 10 kurunca geçersiz felan der mi ? Bir de öğrenci keyi felan farkeder mi acaba ?

Galiba geçerli. Win 7 anahtarları bile geçerli. İsterseniz Win 7 alıp etkinleştirin.

Tamam hocam ozaman laptop gelince direkt Windows 10 kurup aktifleştiririm. Fakat Windows 10'un hangi sürümünü kurarsam sorun çıkarmaz ? Windows 10 Pro'nun isosunu kurup Win 8.1 keyini girersem kabul eder mi yani ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı