Çözüldü 6 pin fan kontrolcüsü ile 4 pin fan kontrol edilebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emre Koçak

Kilopat
Daha fazla  
Benim fanlarım 4 pin fakat kontrolcüdeki girişler 6 pin. Yani sonuç olarak 4 pini 6 pine takabiliyorum 2'si boş kalacak şekilde. Bunu yapsam bir sıkıntı olur mu, fanlar çalışır mı?
Bu fanlardan aldım. Kontrolcüsündeki girişler 6 pinmiş fakat benim kasamın MSI fanları 4 pin. Kasa fanlarını da bu kontrolcüye bağlayabilir miyim yoksa daha gelmeden iade mi edeyim? Teşekkürler.

Çözüm
Benim fanlarım 4 pin fakat kontrolcüdeki girişler 6 pin. Yani sonuç olarak 4 PIN'i 6 pine takabiliyorum 2'si boş kalacak şekilde. Bunu yapsam bir sıkıntı olur mu, fanlar çalışır mı?
Bu fanlardan aldım. Kontrolcüsündeki girişler 6 pinmiş fakat benim kasamın MSI fanları 4 pin. Kasa fanlarını da bu kontrolcüye bağlayabilir miyim yoksa daha gelmeden iade mi edeyim? Teşekkürler.

O setin fanlarını kullanıyorum, ona 4 pin fan bağlantısı yapamazsınız, yuvayada takamazsınız, sadece 6 pin ARGB fan bağlayabilirsiniz.
Benim fanlarım 4 pin fakat kontrolcüdeki girişler 6 pin. Yani sonuç olarak 4 PIN'i 6 pine takabiliyorum 2'si boş kalacak şekilde. Bunu yapsam bir sıkıntı olur mu, fanlar çalışır mı?

O setin fanlarını kullanıyorum, ona 4 pin fan bağlantısı yapamazsınız, yuvayada takamazsınız, sadece 6 pin ARGB fan bağlayabilirsiniz.

Çözüm

Teşekkürler. Siparişi iptal edip gücünü SATA'dan alan bu ürünün siparişini ve ek olarak da 4 pinli fan çoğaltıcı siparişi verdim. Anakarta çoğaltıcıyla 4 pinli kasa fanlarını bağlayacağım. Sipariş verdiğimi de SATA'ya bağlayıp içinde gelen fanları da ona bağlayacağım. Anca böyle çözülecek sanırım teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı