6 pin girişi isteyen anakarta 4 pinli PSU takılır mı?

UranusWASTAKEN

Centipat
Daha fazla  
Selam dostlar, yeni anakart aldım ve anakart 6 pin istiyor aşağı fotoğraf koyacağım bu mesajları yazıktan sonra oradan bakabilirsiniz neyse Benin güç kaynağım 4 pinli bunu anakarta takabilir miyim takabilsem de çökmeler falan olur mu?

Dosya Ekleri

• 2236346D-B850-4B50-A480-552389690B08.jpeg
    2236346D-B850-4B50-A480-552389690B08.jpeg
    149,6 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleyen: Moderatör:
Takılır, ancak işlemciniz güçlü bir işlemci ise ani çökmeler veya mavi ekran hataları alabilirsiniz. PSU'nuz çok eski değilse 4+4 şeklinde olması gerekir, kontrol ettiniz mi? Eğer 4+4 değilse PSU değiştirmeni öneririm.

Son düzenleme:
Selam dostlar, yeni anakart aldım ve anakart 6 pin istiyor aşağı fotoğraf koyacağım bu mesajları yazıktan sonra oradan bakabilirsiniz neyse Benin güç kaynağım 4 pinli bunu anakarta takabilir miyim takabilsem de çökmeler falan olur mu?

Görseldeki giriş 8 pin, PSU da varsa 4+4 birleştirip takacaksınız.

8 pin anakartı nasıl 6 olarak saydınız? 😇 4 pin ile çalışır ancak yük altında kapanma, BSoD hataları verebilir.

Çok güç çekmeyen bir işlemciniz varsa kullanırsınız. Sorundan kasıt bilgisayar kapanır yeterli gücü sağlayamadığı için. Donanımsal bir sorun çıkartmaz ancak değiştirmenizde fayda var sorunsuz kullanım için.

Çok güç çekmeyen bir işlemciniz varsa kullanırsınız. Sorundan kasıt bilgisayar kapanır yeterli gücü sağlayamadığı için. Donanımsal bir sorun çıkartmaz ancak değiştirmenizde fayda var sorunsuz kullanım için.
Anladım hocam bir de bir şey soracağım bu kabloyu bağlamadan bilgisayar açılıyor ama görüntü vermiyor bu normal dimi?

Yeni konular

Geri
Yukarı