4 Pinli Anakarta 3 Pinli Soğutucu Nasıl Takılır?

Linaria

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar FX6300 işlemcimi termal macunsuz ve fansız çalıştırdım ancak 10 saniye içinde kazanda kaynamış su gibi ısınıyor elimle değemiyorum. Termal macun aldım cooler masterin fanıda var ancak fan 3 pinli anakartımda ise fan için 4 pin var. Bunu nasıl çözebilirim?

1561225877724..jpg
1561225896036..jpg

Oturur arkadaşım, doğru şekilde yaptın mı?

Eki Görüntüle 407599

Termal macunu sürdüm fanı taktım ve resimdeki gibi kabloları taktım. Bir kaç kez reset attım ve sıkıntısız çalıştırdım. İşlemcide ısınma sistemde kapanma yok şu anlık. Ama termal macunun önemini anladım sürmeden bu kadar ısınıyorsa hatta sistemi kapatmaya kadar götürüyorsa macun eskiyincede çok ısınıyodur.

Termal macunu sürdüm fanı taktım ve resimdeki gibi kabloları taktım. Bir kaç kez reset attım ve sıkıntısız çalıştırdım. İşlemcide ısınma sistemde kapanma yok şu anlık. Ama termal macunun önemini anladım sürmeden bu kadar ısınıyorsa hatta sistemi kapatmaya kadar götürüyorsa macun eskiyincede çok ısınıyodur.
Tabiki termal macun önemli, metal plakalar pürüzsüz olmadığı için tam yapışmıyor, onun için lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı