6 pin PSU'ya 8 pin ekran kartı nasıl takılır?

nickimyokbenim

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde Xigmatek Tauro 600W 80 Plus PSU var. Yeni RTX 2060 aldım ama bir baktım ki PSU'da PCI-e girişinde sadece 6 pin yuvası var. Daha önce 1050 Ti kullandığım için hiç bakmamıştım. Elimde herhangi bir kablo da yok. Nasıl takacağım ben bu kartı bu PSU'ya, herhangi bir performans düşüklüğü olmadan?

Dosya Ekleri

• IMG_20220317_105710.jpg
    IMG_20220317_105710.jpg
    147,8 KB · Görüntüleme: 193
  • IMG_20220317_111101.jpg
    IMG_20220317_111101.jpg
    115,6 KB · Görüntüleme: 154
Son düzenleyen: Moderatör:
Bununla tek yol dönüştürücü gözüküyor. Örnek bir model. Elinizde RTX 2060 var. Daha iyi bir PSU alın derim.
"Alfais 4295 Pcie 8 Pin (6+2) Pci-e Ekran Kartı Power Güç Çevirici Dönüştürücü Adaptör : Amazon.com.tr: Bilgisayar" Alfais 4295 Pcie 8 Pin (6+2) Pci-e Ekran Kartı Power Güç Çevirici Dönüştürücü Adaptör : Amazon.com.tr: Bilgisayar
Hocam sırf bunun için ekstra PSU almaya gerek duymamıştım, yeterli güçte olduğu için. Bu attığınız kablo ile bağlantı yapsak herhangi bir sıkıntı çıkabilir mi? Isınma, performans düşüklüğü vs.. gibi? Ve varsa daha kaliteli bir kablo da alabilirim.

Gücü yeterli ise kullanabilirsiniz. Kablolar içinse kesin garantisi verilemez. Kaliteli kablo almak için modifiyemalzemecisi.com ile de irtibata geçebilirsiniz. Bunlar kaliteli kablo yapıyorlar. Siparişle de yapıyorlar.

Bununla tek yol dönüştürücü gözüküyor. Örnek bir model. Elinizde RTX 2060 var. Daha iyi bir PSU alın derim.
"Alfais 4295 PCI-e 8 pin (6+2) PCI-e ekran kartı Power güç çevirici dönüştürücü adaptör: Amazon.com.tr: Bilgisayar" Alfais 4295 Pcie 8 Pin (6+2) Pci-e Ekran Kartı Power Güç Çevirici Dönüştürücü Adaptör : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Bu kablo arkadaşın işine yaramıyor ki. Direkt PSU'dan çıkması gereken kablo yok elinde, attığınız kabloyu alması hiçbir işine yaramayacak yani.

Moduler PSU için GPU kablosu almanız gerekiyor, onlar da genelde birbirlerine uymazlar. Elinizdeki PSU'nun orijinal kablosunu ararsanız da ya bulamayacaksınız ya da çok uçuk bir fiyattan bulacaksınız. Onun yerine yeni bir PSU almak en mantıklısı.

Bu kablo arkadaşın işine yaramıyor ki. Direkt PSU'dan çıkması gereken kablo yok elinde, attığınız kabloyu alması hiçbir işine yaramayacak yani.

Moduler PSU için GPU kablosu almanız gerekiyor, onlar da genelde birbirlerine uymazlar. Elinizdeki PSU'nun orijinal kablosunu ararsanız da ya bulamayacaksınız ya da çok uçuk bir fiyattan bulacaksınız. Onun yerine yeni bir PSU almak en mantıklısı.

Bir kablo için PSU mu alınır ya?
@Yener K. Hocamın attığı kablo, PSU'nun yanında gelen kabloyu dönüştürmek için. Yoksa @Yener K. da biliyor olmayacağını.
@nickimyokbenim PSU kutusunu kontrol et.

PSU montajı hiç yapmadım, yeni PSU alsam kabloları kolaylıkla yerlerine takabilir miyim bilmiyorum. Birde bir kablo için almaya değer mi onuda bilmiyorum.
Bir kablo için PSU mu alınır ya?
@Yener K. Hocamın attığı kablo, PSU'nun yanında gelen kabloyu dönüştürmek için. Yoksa @Yener K. da biliyor olmayacağını.
@nickimyokbenim PSU kutusunu kontrol et.
Maalesef, 5 senelik PSU ve hiç biri kutusu, kablosu yok :( Yok mudur şimdi bu kartı, buna bağlamanın bir yolu? Ne olarak aramam gerekiyor.

PSU montajı hiç yapmadım, yeni PSU alsam kabloları kolaylıkla yerlerine takabilir miyim bilmiyorum. Bir de bir kablo için almaya değer mi onu da bilmiyorum.

Maalesef, 5 senelik PSU ve hiçbiri kutusu, kablosu yok :( Yok mudur şimdi bu kartı, buna bağlamanın bir yolu? Ne olarak aramam gerekiyor.

Ben sizin için kabloyu atacağım siz hiç endişe etmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı