6 yaşındaki bir kız çocuğu tarikat tarafından evlendirildi

Hocam bu arkadaşın profili Nihat hatipoğlu gibi. Her din konusuna girmiş. Ve malum kime oy verdiği. Büyük ihtimallede bir tarikata üye.

Böyle olayları görünce bazen neden Müslüman'ım diye soruyorum kendi kendime çok üzücü bir durum.

Birkaç aptal insanın davranışları yüzünden dini suçluyorsan Müslüman değilsin demektir zaten. Kişilerin hataları yüzünden din suçlu olmaz. Hiçbir yerde 6 yaşındaki kız çocuğu evlenebilir demez. Onlardan daha cahil olanlar varsa üç beş akılsız insanlar yüzünden dini suçlayanlardır.

İslam'dan haberi olmayan biri için mantıklı bir cevap. İslam'ı anlamak kolay bir şey değil, herkesin harcı değil.
Yani demek istediğim cahil din adamlarının dini yanlış anlayıp yanlış uygulamaları İslam'ın bu tür şeylerin dini olduğunu düşündürmemeli diye düşünüyorum. Müslüman olup 9 yaşında evlendirmek zorunda değilsin.

Birkaç aptal insanın davranışları yüzünden dini suçluyorsan Müslüman değilsin demektir zaten. Kişilerin hataları yüzünden din suçlu olmaz. Hiçbir yerde 6 yaşındaki kız çocuğu evlenebilir demez. Onlardan daha cahil olanlar varsa üç beş akılsız insanlar yüzünden dini suçlayanlardır.
Ama niye bu hep musluman ulkelerde yasaniyor da hiristiyan yahudi ulkeler bunu yasamiyor da hep islam hep islam

Doktorun yapması gereken ilk şey doğum kaydına bakmaktır. Bunun yerine kemik yaşı testi istiyorlar ve 21 yaşında bir kıza yaptırıyorlar. Ancak kurban kız o sırada 14 yaşındaydı. Kıza zorla 17 yaşındasın dedirtiyorlar ama yine de savcıyı iyi kandırdık diyorlar. Savcı 17 yerine 21 yaşında olmasına rağmen bir şeylerin ters gittiğini farketmedi bile.

Son düzenleme:
Ama niye bu hep musluman ulkelerde yasaniyor da hiristiyan yahudi ulkeler bunu yasamiyor da hep islam hep islam

Batı; tecavüz, kadına şiddet ve çocuk tacizleri konusunda listenin en başında yer alıyor. Neden görmüyorsun?

Batı; tecavüz, kadına şiddet ve çocuk tacizleri konusunda listenin en başında yer alıyor. Neden görmüyorsun?

Ne zamandan beri bati tecavüzcü, Zırva !
Afganistan, Suriye, Irak, Somali gibi ülkeler ile Ortadoğu, Guney Asya ve Kuzey Afrika MENA tüm bunları yaşayan en rahatsız bölgeler. Sen ne diyorsun !

Son düzenleme:
Suçlamadım zaten sadece uzaklaștığımı söyledim bundan normal ne olabilir ki

İster akraba olmak istesin ister baba olmak istesin. Ümmü gülsümü Hz. Ömer üst üste 2 kere hamile bırakınca küçücük çocuk nasıl dayansın? İslam'da 9 yaşında evlenebiliyorsun. Yasak değil.

Ergenliğe girince evlenebiluyorsun 6 yaşında değil ayrıca o zamanlar o doğruydu şimdi de bu doğru (öyle olduğu düşünülüyor) insanların kültürel değerleri her zaman değişebilir bundan 50 yıl sonra insanlar neden 19 yaşında evleniyor diye bir algı da doğabilir ayrıca kız istemezse evlenmezdi evlenemezlerdi vefat etmesi ile ilgili bir kaynak bulamadım ama o zamanlardaki tıp gelişmişliğini düşünürsek doğumlarda ölüm oranı oldukça yüksek.
Not: 6 yaşındaki kızın ergenliğe girmediği oldukça belli ve bu da yasak ayrıca bildiğim kadarıyla çocuğun rızası da yok (hepsi bir oyun olarak gösterilmiş) kısacası durumun İslam'la hiçbir alakası yok ne zaman kız ergenliğe girer (duruma bağlı 14-18 yaş arası) ve *evlenmek ister ise o zaman evlenebilir diyor İslam zorlama yok sadece buna olanak var. İnsanlar oturma organlarıyla yorumladıkları için bu şekilde durum oluşabiliyor.
Dediğim gibi evlenmeyle ilgili belli bir yaş zorlaması dayatması yok sadece buna olanak var bir kız veya erkek birey ergenliğe girince nikah koyabilir diyor İslam (iki tarafında rızası olması şartıyla).

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı