6 Yunan F-16'sına Önleme Yapılması

Makaleler
7
Yer
Gotham City / U.S
Daha fazla  
Meslek
Süper Kahramanlık( Gotham Şehrinin Bekçisi)
MSB, Twitter ve YouTube'dan videoyu paylaştı. Videodan anlaşılan doğuda Suriye ve Irak'a yapılan operasyonların azalmasıyla tecrübeli pilotları batıya kaydırmışız. 6 tane F-16'ya kilit atmak ve bunu uzun bir süre devam ettirmek çok önemli. Pilotlarımızın ellerine sağlık. Link aşağıda, izlemek isteyenler bakabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

32 bin feet'den hızla alçalmaya bak, köpek gibi arkalarına bakmadan kaçmışlar.

Drop tanklar ve hava - hava yüklemeleri dikkat çekiyor. Pehh, hava - hava yüklemesi yaparak ''bak vururuz'' tehdidi bize sökmez. Kaç defa kilit yeyip makineli topun menziline girmişler, kendilerine bu korku fazlasıyla yeter. Yine de dropları atmamalarını tebrik ettim, belki de yakıtları azdı bilemiyorum. :)

NATO'nun sözde en iyi pilotlarını ASİL pilotlarımız tokatlamıştır, bu sefer Ege'ye dökmedik ama dökmüş kadar olduk bu video ile. :D

0.49'da pilotun bağırmasından sonra ekranda "FUEL" yazısı çıkıyor. Bu yakıtın bitmeye yakın olduğuna işaret mi, yoksa daha hızlı yakıt sarfiyatı yüzünden çıkan uyarı mı?

0.49'da pilotun bağırmasından sonra ekranda "FUEL" yazısı çıkıyor. Bu yakıtın bitmeye yakın olduğuna işaret mi, yoksa daha hızlı yakıt sarfiyatı yüzünden çıkan uyarı mı?
Yakıtın azaldığını ve kritik seviyeye geldiğini pilota HUD ekranından hem görsel hem sesli ikaz olarak gösteriyor. Daha hızlı yakıt yaktığını göstermiyor. :)

Uçak çok alçalırsa bu sefer de yüksel diye uyarı verir. Uyarı çok. :)

Yakıt miktarı belirlenen bir sınıra geldiğinden uyarı amaçlı fuel yazısı beliriyor.

Bildiğim kadarıyla bir limit ayarlıyor o limite geldiğinde uçak uyarı veriyor. Aynısı irtifa içinde geçerli. Atıyorum 5000 feet irtifa değeri girdiğinde uçak 5000 feetin altına düştüğünde uyarı verir.

Bu uyarıya kısaca Bingo deniliyor bu arada.
Benim merak ettiğim şey 6 adet F-16'ya kaç adet F-16 ile önleme yaptık?
8 gibi rakamlar konuşuluyor ama tam net değil.

Benim merak ettiğim şey 6 adet F-16'ya kaç adet F-16 ile önleme yaptık?
6'dan fazladır. Bir uçağa ikili girdiklerini düşünüyorum konuşamalardan anladığım kadarıyla. Ancak 6 uçak için 12 F-16 kaldırmamışızdır. Bazı uçaklara tek önleme yapılmıştır.

Geri
Yukarı