60.000 TL'ye hazır sistem önerisi

Kendim toplayarak denedim aynı civarlarda veya biraz daha fazla paraya denk geliyordu üzerine bir de kendim toplamak istemiyorum deneyimim olmadığı için.

Bu fiyata 4080 bir sistem toplayabilmem için işlemciden ödün vermem gerekiyor ve bu durumda elimdeki monitör 1080p olduğu için bottleneck sorun olacaktır diye düşünüyorum.
Bu bütçede sistemler konusunda pek bilgim yok ama tek bildiğim FSR 3.0 gelecek umudu ile AMD kart alınmayacağı. AMD şu an Nvidia'nın 3060, 3060ti ve 3070 kartlarına karşı tercih edilebilir ama güncel nesilde ve özellikle sizin bütçenizde kesinlikle Nvidia kartlar alınmalı yani AMD önerenler kısmen fanboyluk yapıyor. Ben bir şey öneremeyeceğim ama sağlıklı öneri alman için Videoyun'un twitch yayınlarında sormanı öneririm.

Merhaba, yarın 59.500 TL'ye GameGaraj'dan resimdeki sistemi satın almayı düşünüyorum.
60.000 TL bir bütçem var bunu çok aşmayacak şekilde önerebileceğiniz daha iyi bir sistem var mıdır veya bu sistemde değiştirmemi tavsiye edeceğiniz bir parça?

4080 yap diyeceğim ekran kartı 40bin TL falan sistem buldum işlemcisi 5 7700X sıkıntı 70bin TL'den başlıyor 4080'ler.

Kendim toplayarak denedim aynı civarlarda veya biraz daha fazla paraya denk geliyordu üzerine bir de kendim toplamak istemiyorum deneyimim olmadığı için.

Bu fiyata 4080 bir sistem toplayabilmem için işlemciden ödün vermem gerekiyor ve bu durumda elimdeki monitör 1080p olduğu için bottleneck sorun olacaktır diye düşünüyorum.

Kanka 4000 serisi bence 2K olur işlemciden kısarsan 2K da oynar darboğazı dengelersin.

AMD ekran kartlarına karşı biraz ön yargım var ama gayet iyi gözüküyor doğrusu teşekkür ederim öneri için.

AMD ekran kartlarını alırsan RTX açacağın oyunlarda RTX fark etmez AMD çok kötü yapıyor.

Son düzenleme:
Bu bütçede sistemler konusunda pek bilgim yok ama tek bildiğim FSR 3.0 gelecek umudu ile AMD kart alınmayacağı. AMD şu an NVIDIA'nın 3060, 3060 Ti ve 3070 kartlarına karşı tercih edilebilir ama güncel nesilde ve özellikle sizin bütçenizde kesinlikle NVIDIA kartlar alınmalı yani AMD önerenler kısmen fanboyluk yapıyor. Ben bir şey öneremeyeceğim ama sağlıklı öneri alman için Videoyun'un Twitch yayınlarında sormanı öneririm.

AMD'li önerilen sistem kesinlikle saf güç olarak daha iyiydi ama 4070 Ti sistemi sipariş etmeye karar verdim dediğiniz gibi yazılım konusunda çok ileride NVIDIA ve yıllar sonraki ilk sistemimde de risk almak istemedim, her şekilde 1050 Ti üzerine büyük bir upgrade zaten üzmez diye düşünüyorum.

Herkese teşekkür ederim yorumlar için.

AMD'li önerilen sistem kesinlikle saf güç olarak daha iyiydi ama 4070 Ti sistemi sipariş etmeye karar verdim dediğiniz gibi yazılım konusunda çok ileride NVIDIA ve yıllar sonraki ilk sistemimde de risk almak istemedim, her şekilde 1050 Ti üzerine büyük bir upgrade zaten üzmez diye düşünüyorum.

Herkese teşekkür ederim yorumlar için.
Saf güç her şey değil işte... Hayırlı olsun.

Merhaba, yarın 59.500 TL'ye GameGaraj'dan resimdeki sistemi satın almayı düşünüyorum.
60.000 TL bir bütçem var bunu çok aşmayacak şekilde önerebileceğiniz daha iyi bir sistem var mıdır veya bu sistemde değiştirmemi tavsiye edeceğiniz bir parça?
Benzer sistem, yani; Ryzen 5 7600'lü olan versiyonu 35K. Recep BALTAŞ'ın topladığı sisteme bakabilirsin. 60K'ya minimum 4080 tavsiye ederim. İleriye dönük olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı