60.000 TL'ye kadar sistem önerisi

Son düzenleme:
işlemci: Intel Core i7 13700K 2.5gh2 5.4gh2 36MB LGA170op.

anakart: MSI Pro Z790-P Wi-Fi DDR5 7000MHz(OC) 1700p.

RAM: G.Skill flare X5 32 GB (2x16 GB) 6000MHz CL30 DDR5 Dual F5-6000J3038F16GX2-FX5

ekran karti: MSI RTX 4070 Ventus 2X OC 12 GB GDDR6X 192b DX12 PCI-e 4.0 X16.

depolama: Kingston KC3000 2TB 7000-6000MB/s NVMe PCIe 4.0 M.2 M.2: Gen4 SSD KC3000S/2048G

sogutucu: Cooler Master Masterliquid ML24ol V2 240mm RGB sıvı soğutma.

kasa: Cougar MX660 mesh RGB kasa 850W 80+ Gold PSU.

Bu sistem 49.7k hocalar sizce nasıl? Monitör dahil değil.

Bu sistem gayet iyi ve yeterli duruyor. Fiyatına göre de özellikler hoş. Ben niyetinizi kısmen anladım, başım ağrımasın derdindesiniz. Şayet ben de kullanım amaçlarımı ve kullanım biçimimi göz önüne aldığımda kapımdan içeri AMD sokmam. Alana saygım var. Ama bu fiyata AMD topla diye dayatanlara akıl erdiremiyorum.

Bu sistem gayet iyi ve yeterli duruyor. Fiyatına göre de özellikler hoş. Ben niyetinizi kısmen anladım, başım ağrımasın derdindesiniz. Şayet ben de kullanım amaçlarımı ve kullanım biçimimi göz önüne aldığımda kapımdan içeri AMD sokmam. Alana saygım var. Ama bu fiyata AMD topla diye dayatanlara akıl erdiremiyorum.

Ekran kartı neyse de işlemci için diyorsanız iy saçmalıyorsunuz, 4080 toplanırken 4070 güzel diyorsunuz iyi kafa👍

Marka kötülüleyip olmayan gerekçelerle konu sahibinin kafasını karıştırıyorsunuz. 4080 toplanırken 4070 alıp kazık yemek de mi tercih?

Hâla yargılıyorsunuz... Adam ısrarla Intel sistem atıyor. Bir durup düşünün neden acaba diye.

Çok kez şahit oldum AMD işlemcilerin Cubase kullanırken çöktüğünü, Studio One kullanırken çöktüğünü.
Bir de Forza'da bir marka oyunu açamıyordu neydi hatırlayamadım. :)

Alıcı kişi belli ki bunlarla uğraşmak istemiyor. " bence " doğrusunu yapıyor, sizce hata yapıyor.

Hâla yargılıyorsunuz... Adam ısrarla Intel sistem atıyor. Bir durup düşünün neden acaba diye.

Çok kez şahit oldum AMD işlemcilerin Cubase kullanırken çöktüğünü, Studio One kullanırken çöktüğünü.
Bir de Forza'da bir marka oyunu açamıyordu neydi hatırlayamadım. :)

Alıcı kişi belli ki bunlarla uğraşmak istemiyor. " bence " doğrusunu yapıyor, sizce hata yapıyor.

Bence sizce yok işte bunun için. Fiyat ve performans eşit olsa, dezavantaj olmada o zaman tercih meselesi ama şu an öyle değil en basitinden LGA 1700 ölü soket.

Herkese teşekkür ediyorum. @Zubabba beni doğru anlamış, @yapiz da bu bütçe ile daha iyi bir sistem alabilmem için sonuna kadar bilgilendirdi gerçekten çok teşekkürler. Konuyu açma amacım da zaten böyle bir işe kalkışırken technopat ailesi ile bilgilenmekti. Başlığı açarken aslında yanlış başlık yazmamdan ötürü 60k'ya kadar sistem tavsiyesi olarak açıldı ancak o bütçelere çıkamayacağımı da zaman içinde farkettim. Şu an yönlendirmeleriniz dahilinde bir sistem topluyorum. Çok teşekkürler herkese tekrar. :)

Herkese teşekkür ediyorum. @Zubabba beni doğru anlamış, @yapiz da bu bütçe ile daha iyi bir sistem alabilmem için sonuna kadar bilgilendirdi gerçekten çok teşekkürler. Konuyu açma amacım da zaten böyle bir işe kalkışırken Technopat ailesi ile bilgilenmekti. Başlığı açarken aslında yanlış başlık yazmamdan ötürü 60K'ya kadar sistem tavsiyesi olarak açıldı ancak o bütçelere çıkamayacağımı da zaman içinde fark ettim. Şu an yönlendirmeleriniz dahilinde bir sistem topluyorum. Çok teşekkürler herkese tekrar. :)

Şu anki bütçe nedir? Evet Intel alınabilir, kaybedeceğiniz %5 performans ile soket desteği olacak ama diğer arkadaş gibi fanboyluk yapmak gereksiz AMD pekala alınır.

Yeni konular

Geri
Yukarı