60-65 TL i5 6500 İçin Soğutucu Önerisi

Arkadaşlar OC yapılmayan işlemciye bu kadar güçlü soğutucu önermek doğru olmaz, zaten en son önerdiğiniz soğutucular arkadaşın bütçesinin üstünde.

Neden yeni bir soğutucu alma gereği duyuyorsun? Stok soğutucunun performansı o işlemci için gayet yeterli.

O işlemciye ek soğutucuya gerek yok. Ben aynı işlemciye stok soğutucuyla kullanıyorum. En ağır testte 56 dereceyi geçmedi ve gayet sessiz.
Stok stoğutucu yeterli gelmiyor gibi. 70 derece oluyor. Biliyorum çok fazla bir değer değil fakat azaltmak istiyorum.

Stok soğutucuyu 1.5 yıldır kullanıyorum arkadaşlar. Performansını kaybetmeye başladı. Nedir bu stok soğutucu hasretiniz?

Stok stoğutucu yeterli gelmiyor gibi. 70 derece oluyor. Biliyorum çok fazla bir değer değil fakat azaltmak istiyorum.

Stok soğutucuyu 1.5 yıldır kullanıyorum arkadaşlar. Performansını kaybetmeye başladı. Nedir bu stok soğutucu hasretiniz?
Allah Allah kasa soğutman iyi mi ? Bende yaklaşık 9 aydır kullanıyorum ama masamın üstünde kasa sorun yok. Bilmiyorum o fiyata güzel soğutucu var mıdır.. Ama tavsiyem eğer illaha alacaksan iyi bir soğutucu al ileride de işlemci değiştirdiğin zaman sorun yaşamazsın. Mesela ben 3 ay sonra sıvı soğutucu alıcam ve ileride i7'ye yükseltiğimde kafam rahat olacak. Benim şahsi fikrim. :)

Bu arada stok soğutucu hasretimizin olduğu falan yok. Biz doğru ve mantıklı olan şeyleri söylüyoruz. Niye gereksiz para harcayalım ki?

Allah Allah kasa soğutman iyi mi ? Bende yaklaşık 9 aydır kullanıyorum ama masamın üstünde kasa sorun yok. Bilmiyorum o fiyata güzel soğutucu var mıdır.. Ama tavsiyem eğer illaha alacaksan iyi bir soğutucu al ileride de işlemci değiştirdiğin zaman sorun yaşamazsın. Mesela ben 3 ay sonra sıvı soğutucu alıcam ve ileride i7'ye yükseltiğimde kafam rahat olacak. Benim şahsi fikrim. :)

Bu arada stok soğutucu hasretimizin olduğu falan yok. Biz doğru ve mantıklı olan şeyleri söylüyoruz. Niye gereksiz para harcayalım ki?

3 fan var kasamda. Sirkülasyonu iyi sağladığımı düşünüyorum. Oda sıcaklığı filan da normal kasa öyle dar bir yerde değil. Altta masanın yanında, baya açık bir alanda. Şuan aklımda Dark Freezer X90 ve Akasa Venom Atto var. Birini alacağım ama kararsızım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı