60-67 TYT netleri nasıldır?

Sayısalım hocam. Yaz sonuna kadar:
%40 Türkçe.
%30 TYT fen.
%10 TYT matematik.
%20 11.sınıf
+ Arada TYT Sosyal videoları.
Ağırlığında çalışmayı düşünüyorum. Dediğim gibi etrafımda okul notları benden çok düşük öğrenciler bile TYT de 80e yaklaşmış durumda bu konuları çok takmıyorum ama bilinç altım yine de önemsiyor. Diğer konulardan gördüğüm kadarıyla siz EA bölümünden hazırlanıyorsunuz. TYT Türkçe ve sosyal adına bir şey önerir misiniz? En çok buralardan kaybediyorum. Ayrıca yukarıda sorduğum TYT matematik kaynak önerisi sorusuna da bakabilirseniz sevinirim. Başarılar.

Açıkçası ben sosyalde tarih dışında hiçbirinden konu çalışmadım Full branş olarak gittim ki 1 sene mezuna kalacağım o senede aynısını uygularım yani sosyalde branş denemelerle halloluyor Türkçe içinde şunu önerebilirim zaten paragrafı günlük rutin haline getirmen gerekiyor paragraf anca öyle artar ekstra olarak dil bilgisi çalışman gerek yani paragraf seni 20'lerin üstüne çıkarır ama seni 30'un üstüne asıl çıkarak olan dil bilgisi o yüzden dil bilgisine önem verirsen gayet iyi artış olur benim şu an Türkçe netlerim 30-33 arası sabit mesela dil bilgisi sayesinde.

Sayısalım hocam. Yaz sonuna kadar:
%40 Türkçe.
%30 TYT fen.
%10 TYT matematik.
%20 11.sınıf
+ Arada TYT Sosyal videoları.
Ağırlığında çalışmayı düşünüyorum. Dediğim gibi etrafımda okul notları benden çok düşük öğrenciler bile TYT de 80e yaklaşmış durumda bu konuları çok takmıyorum ama bilinç altım yine de önemsiyor. Diğer konulardan gördüğüm kadarıyla siz EA bölümünden hazırlanıyorsunuz. TYT Türkçe ve sosyal adına bir şey önerir misiniz? En çok buralardan kaybediyorum. Ayrıca yukarıda sorduğum TYT matematik kaynak önerisi sorusuna da bakabilirseniz sevinirim. Başarılar.

TYT matematiğim benim çok iyi değil zaten mezuna bırakma sebeplerimden biride o yani 20-23 net anca yapabiliyorum ama bana kalırsa üç dört beş yayınlarının TYT matematik soru bankasını kesin çöz benim açık ara en sevdiğim o ve gayet iyi soruları var.

Açıkçası ben sosyalde tarih dışında hiçbirinden konu çalışmadım Full branş olarak gittim ki 1 sene mezuna kalacağım o senede aynısını uygularım yani sosyalde branş denemelerle halloluyor Türkçe içinde şunu önerebilirim zaten paragrafı günlük rutin haline getirmen gerekiyor paragraf anca öyle artar ekstra olarak dil bilgisi çalışman gerek yani paragraf seni 20'lerin üstüne çıkarır ama seni 30'un üstüne asıl çıkarak olan dil bilgisi o yüzden dil bilgisine önem verirsen gayet iyi artış olur benim şu an Türkçe netlerim 30-33 arası sabit mesela dil bilgisi sayesinde.
Dil bilgisi yarım biliyorum yani hiç bilmiyorum değil. Paragrafta sıkıntı var beyin mi almıyor anlamıyorum. Bilimle teknolojiyle alakalı paragrafları okurken sorun yok, ama yok sanattır edebiyattır gibi konuları okurken cehennem gibi geliyor.

TYT matematiğim benim çok iyi değil zaten mezuna bırakma sebeplerimden biride o yani 20-23 net anca yapabiliyorum ama bana kalırsa üç dört beş yayınlarının TYT matematik soru bankasını kesin çöz benim açık ara en sevdiğim o ve gayet iyi soruları var.
O kitap bitti sayılır hocam son testlerini çözüyorum sınav haftası olduğu için bitiremedim Haziranın 15 ine kadar çok rahat biter.
Ayrıca yks24 te olur belki hocam umutsuzluğa kapılmayın bazen şans gülüyor. 2 şık arasında kaldığınız sorulardan normal denemelere göre +5,+10 net falan geliyor. Hemen pes etmeyin sanki bu sene girecekmiş gibi saldırın bana kalırsa. Ben ne olursa olsun öyle yapardım.

Dil bilgisi yarım biliyorum yani hiç bilmiyorum değil. Paragrafta sıkıntı var beyin mi almıyor anlamıyorum. Bilimle teknolojiyle alakalı paragrafları okurken sorun yok, ama yok sanattır edebiyattır gibi konuları okurken cehennem gibi geliyor.

O kitap bitti sayılır hocam son testlerini çözüyorum sınav haftası olduğu için bitiremedim Haziran'ın 15 ine kadar çok rahat biter.

Üç dört beş bitmek üzereyse o zaman artık orijinale geçebilirsin ki netlerinde gayet iyi o yüzden orijinale başlayadabilirsin ve türkçenin ilk başlarda öyle olması normal ben sene sonunda başladığımda EA olmama rağmen Türkçede 15 net anca yapıyordum ama düzenli çözmeye başlayınca ve rutin olarak çözünce bir noktadan sonra çok artmaya başladı hatta bana sorarsan çıkmış TYT ve ALES sorularını çözersen daha da iyi olur senin için. Zaten bu seneki sınavada gireceğim yani bu sınava kadar da bayağı çalışıyorum ama olurda istediğim sonuç gelmezse 1 sene daha hazırlanırım.

Üç dört beş bitmek üzereyse o zaman artık orijinale geçebilirsin ki netlerinde gayet iyi o yüzden orijinale başlayadabilirsin ve türkçenin ilk başlarda öyle olması normal ben sene sonunda başladığımda EA olmama rağmen Türkçede 15 net anca yapıyordum ama düzenli çözmeye başlayınca ve rutin olarak çözünce bir noktadan sonra çok artmaya başladı hatta bana sorarsan çıkmış TYT ve ALES sorularını çözersen daha da iyi olur senin için. Zaten bu seneki sınavada gireceğim yani bu sınava kadar da bayağı çalışıyorum ama olurda istediğim sonuç gelmezse 1 sene daha hazırlanırım.

Çıkmışları çözeceğim ama sonlara saklamak istiyorum. Şu Türkçe netlerim artsın matematiği bir şekilde 35+ seviyesine çekerim.

Merak etme Türkçe netlerini çok rahat arttırırsın dediğim gibi sadece biraz sabır istiyor.

İnşallah hocam çalışacağım yazın, Türkçe ve sosyal yapsam 85-90 bandındayım zaten. Sizin 11 yazında TYT için keşke yapsaydım veya yapmasaydım dediğiniz şeyler var mıdır bu arada?yks25im karışmasın.

Çıkmışları çözeceğim ama sonlara saklamak istiyorum. Şu Türkçe netlerim artsın matematiği bir şekilde 35+ seviyesine çekerim.
Türkçeye o kadar vakit ayırmayın AYT için sağlam bir 11 tekrarı yapın çözemediğiniz soru kalmasın öğretmeninden daha bilgili hale gel o konularda. Türkçe gerçekten büyük zaman israfı olur günlük 1 Türkçe denemesi ve dil bilgisi konu çalışması haricinde o kadar vakit ayırırsan türkçeye yazık olur abi tavsiyesi.

İnşallah hocam çalışacağım yazın, Türkçe ve sosyal yapsam 85-90 bandındayım zaten. Sizin 11 yazında TYT için keşke yapsaydım veya yapmasaydım dediğiniz şeyler var mıdır bu arada? YKS25'im karışmasın.

Ya 11 yazında ben hiç ama hiç çalışmadım o yüzden keşke çalışsaydım diyorum.

Türkçeye o kadar vakit ayırmayın AYT için sağlam bir 11 tekrarı yapın çözemediğiniz soru kalmasın öğretmeninden daha bilgili hale gel o konularda. Türkçe gerçekten büyük zaman israfı olur günlük 1 Türkçe denemesi ve dil bilgisi konu çalışması haricinde o kadar vakit ayırırsan türkçeye yazık olur abi tavsiyesi.
Tamam abi, Güzel tavsiyeleriniz için teşekkür ederim hepinize. 11.sınıfa ağırlık vermek zaten önceliğimdi ama şu Türkçe moralimi yerden yere vurduğu için ağırlığı ilk başta ona basmak istemiştim. Ayrıca tyt matematik kitabıyla ile ilgili soruma bakabilirsen (2.olan) sevinirim. Kısacası tekrar yazmak gerekirse orijinal barış metin arasından orijinalden başlarsam diğerlerine bir daha bakamayabilirim daha meb kitapları var çünkü. O yüzden emin olmak istedim.

Tamam abi, Güzel tavsiyeleriniz için teşekkür ederim hepinize. 11.sınıfa ağırlık vermek zaten önceliğimdi ama şu Türkçe moralimi yerden yere vurduğu için ağırlığı ilk başta ona basmak istemiştim. Ayrıca tyt matematik kitabıyla ile ilgili soruma bakarsan sevinirim.
Dediğim gibi orijinal al. Yazın Apotemi fonksiyonlar kitabını eritmeni öneririm sağlam yorumlar katar AYT kısmında biraz daha rahat anlarsın konuları. Eğer 11'in iyi geçtiyse Orijinal'in Trigonometri fasikülünü al ve yanında analitik götür. 12'de de sadece 12 konularını eş zamanlı olarak götürürsün ve çok iyi bir derece yaparsın yazın 11'i halledersen.

MEB Kitaplarını Fen harici çok büyütme.

Yeni konular

Geri
Yukarı