60 bin TL iş ve oyun odaklı Gaming laptop önerisi

retributive

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo LOQ 15APH8
AMD Ryzen 7 7840HS, NVIDIA Geforce RTX 4060 Laptop, Crucial 32 GB 5600 MHz DDR5 RAM, Kioxia 1 TB NVMe M.2 SSD + Kioxia Exceria Plus G2 2 TB NVMe M.2 SSD, 1920x1080p 144 Hz G-SYNC, Nahimic Audio, Windows 11 Home
Meslek
Android Yazılım Geliştirme ve Tasarlama
Merhaba arkadaşlar iyi sosyaller,

MSI katana GF76 12ud 058xtr model laptopa sahibim ancak hiç memnun değilim. Çok yakın zamanda dizüstü bilgisayarımı satmayı planlıyorum. İş geliştirme ve oyun odaklı fiyat/performans model önerilerinizi siz değerli bilgi sahibi insanlardan bekliyorum. İş konusunda yoğun olarak Android Studio + emülatör kullanıyorum ara sıra da Adobe Photoshop, Illustrator vb ayrıca oyun konusunda ise çok fazla rekabetçi oyun oynamıyorum. Daha çok hikaye odaklı veya rekabetçi olmayan Online oyunlar.

Bütçe: 60.000 TL (şimdilik, bir ihtimal 65.000 veya 75.000 aralığına zorlayabilirim)

Yeni dizüstü bilgisayarda aradıklarım:
En az Intel Core i7 veya en az Ryzen 7 işlemci (Intel'de AMD de günümüzde artık çok güçlü olduğundan marka değil performans önemli)
En az 8 GB VRAM ve RTX 40 serisi olmak şartıyla watt kısıtlaması uygulanmamış bir ekran kartı
İlgili model 32 GB RAM ve 1 TB SSD'nin üzerine yükseltilebilir olmalı, herhangi bir kısıtlaması olmamalı
İlaveten MUX Switch olursa çok iyi olur (şart değil)
MSI, Gigabyte, Monster, GameGaraj (MSI), Casper markaları olmadan olursa benim için çok büyük sevaba girmiş olursunuz.

Son düzenleme:
Hocam arkadaş MSI olmasın demiş.
Pardon.

Bütçe zorlanırsa kesinlikle bu o zaman.

Merhaba arkadaşlar iyi sosyaller,

MSI katana GF76 12ud 058xtr model laptopa sahibim ancak hiç memnun değilim. Çok yakın zamanda dizüstü bilgisayarımı satmayı planlıyorum. İş geliştirme ve oyun odaklı fiyat/performans model önerilerinizi siz değerli bilgi sahibi insanlardan bekliyorum. İş konusunda yoğun olarak Android Studio + emülatör kullanıyorum ara sıra da Adobe Photoshop, Illustrator vb ayrıca oyun konusunda ise çok fazla rekabetçi oyun oynamıyorum. Daha çok hikaye odaklı veya rekabetçi olmayan Online oyunlar.

Bütçe: 60.000 TL (şimdilik, bir ihtimal 65.000 veya 75.000 aralığına zorlayabilirim)

Yeni dizüstü bilgisayarda aradıklarım:
En az Intel Core i7 veya en az Ryzen 7 işlemci (Intel'de AMD de günümüzde artık çok güçlü olduğundan marka değil performans önemli)
En az 8 GB VRAM ve RTX 40 serisi olmak şartıyla watt kısıtlaması uygulanmamış bir ekran kartı
İlgili model 32 GB RAM ve 1 TB SSD'nin üzerine yükseltilebilir olmalı, herhangi bir kısıtlaması olmamalı
İlaveten MUX Switch olursa çok iyi olur (şart değil)
MSI, Gigabyte, Monster, GameGaraj (MSI), Casper markaları olmadan olursa benim için çok büyük sevaba girmiş olursunuz.
Mux var, GPU max-p.

Aman Allah korusun, MSI daha bulaşmam. 11UC denen lanet ile başladım serüvene değişimden tut fan arızasına kadar 12UD modelindeyim şuan hali hazırda. Daha bu markaya bulaşmam.

Mux var, GPU max-p.
Bütçen 70k olursa;

Mux var, GPU max-p.

Sağol hocam not almaya başlıyorum. Hepsini teker teker inceleyeceğim.

Bunuda not alıyorum, 75.000 TL zorlarsam 1 tane RTX 4080 li Rog Strix bulmuştum dün, ama yine de buraya sorayım dedim. Önceliğim 60.000 TL bandına kadar olanlar.😊

Sağol hocam not almaya başlıyorum. Hepsini teker teker inceleyeceğim.

Bunuda not alıyorum, 75.000 TL zorlarsam 1 tane RTX 4080 li Rog Strix bulmuştum dün, ama yine de buraya sorayım dedim. Önceliğim 60.000 TL bandına kadar olanlar.😊
Attığım 4080'li ROG 70k

Şahsi fikrimi sorarsan sırf 4080 için 14k fazla para vermem. İlk attığım ROG 56k güzel cihaz farklı alternatiflerde atar arkadaşlar birazdan.

Hm sadece 4080 var başka bir fark yok diyorsan tamamdır o zaman, 4080 aradan çıkarayım, 14k cidden sadece bir üst segment kart için verilmez 😄

Yeni konular

Geri
Yukarı