60 bin TL'ye 4070 Ti PC önerisi

Bütçe
60.000
65k civarı iyi olur ama çıkamazsanız ayarlamaya çalışabiliriz. Ayrıca neden 7800X3D istiyorsunuz öğrenebilir miyim?
Çok başarılı bir işlemci üstelik tam bir F/P. Kendisinden daha üst segmen olan 7950x3D bile zaman zaman kafa kafaya performans sergiliyor. 4080 veya 4070Ti için olmazsa olmazım gibi bir şey.

Toplayabilir misiniz ? Şu an araştırma içerisindeyim. Burada not olarak kalsın. Alabilirsem alacağım çünkü. Teşekkürler.

Öncelikle yanıtlar için teşekkürler 🙏🏻

Şu şekil hazır bir sistem fiyat olarak nasıl sizce değiştirilmesi gerekenler varsa nelerdir?

Bir de bu fiyata 4080 alınır diyenler olmuş, açıkçası ben dehset bi canavar dizmeye çalışmıyorum yeni nesil oyunları akıcı şekilde güzel fps değerlerinde ve 2k oynamak istiyorum ama hazir para harciyorken de değsin istiyorum. İsteklerim doğrultusunda 4070 ti fazlasıyla yeterli olur mu 2k oyun oynamak için yoksa uzun vadede bütçe arttırıp 4080 mi almalıyım.

4080 sistem toplanır o bütçe de. 2K için düşünüyorsanız aşağıdaki sistem yeterli gelir.
Mesela bu sistem dediğim şekilde 2k ve akıcı bi fps değerinde yeni çıkacak oyunları rahat oynamamı sağlayacaksa benim için yeterli aslında ama oyun sektörü geliştikçe ortalama bu kasa beni ne kadar idare eder diye düşünüp çekiniyorum. Bir de gainward marka üretici konusunda emin olamıyorum :(

Öncelikle yanıtlar için teşekkürler 🙏🏻

Şu şekil hazır bir sistem fiyat olarak nasıl sizce değiştirilmesi gerekenler varsa nelerdir?

Bir de bu fiyata 4080 alınır diyenler olmuş, açıkçası ben dehset bi canavar dizmeye çalışmıyorum yeni nesil oyunları akıcı şekilde güzel fps değerlerinde ve 2k oynamak istiyorum ama hazir para harciyorken de değsin istiyorum. İsteklerim doğrultusunda 4070 ti fazlasıyla yeterli olur mu 2k oyun oynamak için yoksa uzun vadede bütçe arttırıp 4080 mi almalıyım.

Mesela bu sistem dediğim şekilde 2k ve akıcı bi fps değerinde yeni çıkacak oyunları rahat oynamamı sağlayacaksa benim için yeterli aslında ama oyun sektörü geliştikçe ortalama bu kasa beni ne kadar idare eder diye düşünüp çekiniyorum. Bir de gainward marka üretici konusunda emin olamıyorum :(
İsterseniz her parça üst düzey kalitede olacak şekilde 4070Tİ bir sistem yapalım. 2k da sizi DLSS gibi teknolojileri kullanırsanız 5 yıl götüreceğini düşünüyorum yükseltmesiz.

Ayrıca intel mi AMD mi istersiniz?

Son düzenleme:
İsterseniz her parça üst düzey kalitede olacak şekilde 4070Tİ bir sistem yapalım. 2k da sizi DLSS gibi teknolojileri kullanırsanız 5 yıl götüreceğini düşünüyorum yükseltmesiz.

Yani amd işlemci ve nvidia kart daha iyi diye biliyorum ama başka bir fikriniz varsa uyabilirim

ne kadar tutar ayrıca böyle bi sistem acaba

Yani düz yaparsak 45k gibi bir şey yapıyor 4070Tİ ama bence 50 53k arası bir bütçe ayırmak iyi olur. 4080 isterseniz onuda yapabiliriz 60kya.
Size zahmet olmazsa güzel parçalarla bi 4070ti bi 4080 toplar mısınız kıyaslamak istiyorum bütçe problem değil parçalar ve üretici bilindik firma olsun içime sinmiyor çünkü başka türlü 🙏🏻

@Avenger @Conscious

full kalite 3060ti lı sistem toplasam 2k da 60-70 fps gösteriyor inceleme videoları total rakam 44k bu nasıl sizce?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı