60 bin TL'ye kadar RTX 4070 Ti Super sistem önerisi

Bütçe
60000 TL
1080p monitör ve 4K televizyonum arasında geçiş yaparak kullanacağım. Aynı durum 1080p çözünürlükte i5 14400F içinde geçerli midir? Ve darboğaz yapmasının sistemime herhangi bir zararı olur mu?

Aynı durum 2 işlemci içinde geçerlidir yani hangisini alırsan al 1080P'de darboğaz yaşayacaksın ve bilgisayarında darboğaz yaşamanın tek kötü tarafı alman gerekenden düşük FPS alman olacaktır.

Sakın 7500F varken 14400F düşünmeyin. Hayır darboğaz yapmasının bir zararı olmaz.

Aynı durum 2 işlemci içinde geçerlidir yani hangisini alırsan al 1080P'de darboğaz yaşayacaksın ve bilgisayarında darboğaz yaşamanın tek kötü tarafı alman gerekenden düşük FPS alman olacaktır.

Sanırım 1080pde darboğaz yapmaması için ekstradan 8 bin TL'ye mal olacak. Zaten en son yapım AAA oyunları 1080p ultrada 100+ fps ile oynatabilen bir sistem olacağı için fps kaybını 1080p 60hz monitörde hissetmeyeceğimi düşünüyorum.

Peki bu sistemi değiştirmeden 7600 e geçmem mantıklı olur mu? Ya da hava soğutucu yeterli gelir mi sıvı soğutucu ile değiştirmeli miyim?

Son düzenleme:
Sanırım 1080pde darboğaz yapmaması için ekstradan 8 bin TL'ye mal olacak. Zaten en son yapım AAA oyunları 1080p ultrada 100+ fps ile oynatabilen bir sistem olacağı için fps kaybını 1080p 60hz monitörde hissetmeyeceğimi düşünüyorum.
Bu sistemi alıyorsanız bir zahmet 1080p 60 Hz monitör kullanmayın hocam.

Sanırım 1080P'de darboğaz yapmaması için ekstradan 8 bin TL'ye mal olacak. Zaten en son yapım AAA oyunları 1080p ultrada 100+ FPS ile oynatabilen bir sistem olacağı için FPS kaybını 1080p 60Hz monitörde hissetmeyeceğimi düşünüyorum.

Böyle bir sistemde gerçekten 1080p 60 FPS bir monitör mu kullanacaksın?

Peki bu sistemi değiştirmeden 7600 e geçmem mantıklı olur mu? Ya da hava soğutucu yeterli gelir mi sıvı soğutucu ile değiştirmeli miyim?
İlk sıradaki Thermal Grizy King modelini seçin yeterli olur. 7600 yapmayın. 7500F ile aynılar.

Bu sistemi alıyorsanız bir zahmet 1080p 60 Hz monitör kullanmayın hocam.

Böyle bir sistemde gerçekten 1080p 60 FPS bir monitör mu kullanacaksın?
Hocam yakın zamanda 4k oled tv aldığım için ve aynı anda laptopum arızalandığı için bütçeme uygun sadece kasa almak daha mantıklı geldi. PS5 için kullanmış olduğum klavye, mouse, monitör ve 4k tv ile kullanmak yeterli olur diye düşünmüştüm. Oyun oynarken çoğunlukla vaktimi 4k tv'de geçiriyorum zaten.

@derJager22 Hocam bütçeniz 60 bin liraysa bu monitörü alın. Yanına da bu sistemi az önce dediğim soğutucuyu ekleyerek alın.

Hocam yakın zamanda 4k oled tv aldığım için ve aynı anda laptopum arızalandığı için bütçeme uygun sadece kasa almak daha mantıklı geldi. PS5 için kullanmış olduğum klavye, mouse, monitör ve 4k tv ile kullanmak yeterli olur diye düşünmüştüm. Oyun oynarken çoğunlukla vaktimi 4k tv'de geçiriyorum zaten.
Attığım sistem ve monitör en mantıklı seçenek olur hocam.

@derJager22 Hocam bütçeniz 60 bin liraysa bu monitörü alın. Yanına da bu sistemi az önce dediğim soğutucuyu ekleyerek alın.

Attığım sistem ve monitör en mantıklı seçenek olur hocam.
Öneriniz için çok teşekkür ederim ama konsol oyuncusu olduğum için mouse klavyeyi sadece sisteme giriş yaparken ve bilgisayar gündelik işlerim için kullanacağım. 4K OLED 120HZ HDR10 55inç televizyon kullanıp aradaki 10 bin ₺'yi kasaya harcamak daha mantıklı olmaz mı?

Öneriniz için çok teşekkür ederim ama konsol oyuncusu olduğum için mouse klavyeyi sadece sisteme giriş yaparken ve bilgisayar gündelik işlerim için kullanacağım. 4K OLED 120HZ HDR10 55inç televizyon kullanıp aradaki 10 bin ₺'yi kasaya harcamak daha mantıklı olmaz mı?
Hocam düzgün bir monitörünüz de olsun. Zaten monitör almasanız bile sistemin kabataslak özellikleri aynı olacak. Sadece parça kalitesi değişecek.

Geri
Yukarı