+60 derece kifoz ile asker olabilir miyim?

Siberci07

Hectopat
Daha fazla  
+60 derece kifoz ile asker olabilir miyim?
60 ila 75 derece arası bir kifozum var. Sadece kozmotik olarak bazen çok ağrı yapıyor ama.

Normalde muaf olunması gerekir rahatsızlığınız nedeni ile ama şube'de karşınıza çıkacak doktora bağlı her şey. Anlayışlı birileri ise gidip gitmek istemediğinizi sorabilirler veya göndermeyebilirler, değillerse kurul raporu bile olsa gönderebilirler.

Normalde muaf olunması gerekir rahatsızlığınız nedeni ile ama şube'de karşınıza çıkacak doktora bağlı her şey. Anlayışlı birileri ise gidip gitmek istemediğinizi sorabilirler veya göndermeyebilirler, değillerse kurul raporu bile olsa gönderebilirler.
Amacım gidip orada kalmak.

@Siberci07 muayenede karar veriliyor diye biliyorum.
Evet öyle ama benim biraz üstünde gibi ve çok belli oluyor malesef :(

Skalyoz degil değil mi dedigin şey.
Skolyoz gögüs tarafı, Kifoz arka tarafı kürek kemiğimin bir tanesi daha büyük.

1662068446297.png

@Siberci07 yürürken sorun oluyor mu?

Veya koşarken estetik olarak demiyorum.

Yürürken ya da koşarken hiç bir problem olmuyor, Hatta normal insanlardan çok daha hızlı yürüyorum, Merdivenleri vs koşarak çıkıyorum.

Askere alım işlerini kısaca anlatayım, Subay-astsubay olacaksanız didik didik ararlar ve ufak sıkıntılarla almazlar ancak er olarak askere alınmamanız için çok ciddi problemlerinizin olması gerek.

Askere alım işlerini kısaca anlatayım, Subay-astsubay olacaksanız didik didik ararlar ve ufak sıkıntılarla almazlar ancak er olarak askere alınmamanız için çok ciddi problemlerinizin olması gerek.
Normalde asker olarak sas olmak istiyordum ama sağlığım el vermediği için sözleşmeli olmaya karar verdim oda alırlarsa tabiki.

@Siberci07 o zaman alınırsin diye tahmin ediyorum.
Estetikte önemli sanırım :(

Geri
Yukarı