60 FPS akıcı değil

Faih1667

Picopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda 17.13 dakikada FPS 60 70 80 ama oyun çok akıcı. Yanlış gösteriyor herhalde. Ben de 100 FPS'den sonra biraz akıcı olmaya başlıyor. 60 FPS 70 FPS 80 FPS bunlarda akıcılık 0 bende. Sorun neyde acaba. Benim de FPS'im 60 70 80 ama 30 FPS gibi çok kasıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Videoları izlerken sabit bir hızda izliyorsunuz ve görüntüler önceden oluşturulmuş oluyor, oyunu oynarken görüntü anlık olarak oluşturuluyor ve bu durumda videolar ile gerçek zaman arasında bir akıcılık farkı oluyor, ayrıca eğer yüksek hertzli bir monitör kullanıyorsan gözlerin yüksek hertze alıştığı için 60FPS sana kasıyor gibi geliyor, 144 FPS alabildiğim oyunları 60 FPS'e limitlersem aynı durum bana da oluyor akıcı değilmiş gibi hissediyorum ama başka bir oyunu en başından beri 60 FPS'e sabitleyerek oynadığımda akıcı değilmiş hissiyatı almıyorum, göz alışkanlığı da olabilir yani.

Monitörün 144Hz ise ve genellikle multiplayer oyunlarda 150 fps gördüysen sana normal. Singleplayer oyunlarda 60 fps üst sınır. 100 FPS görmek istiyorsan daha güçlü bir sistem toplamalısın tabii çok paran varsa. Hem 30 FPS'ye alışabileceğin gibi 60 FPS'yede alışabilirsin sadece oynadığın oyunu 15-20 dakika deneyim etmen gerekiyor.

Monitörün 144Hz ise ve genellikle multiplayer oyunlarda 150 fps gördüysen sana normal. Singleplayer oyunlarda 60 fps üst sınır. 100 FPS görmek istiyorsan daha güçlü bir sistem toplamalısın tabii çok paran varsa. Hem 30 FPS'ye alışabileceğin gibi 60 FPS'yede alışabilirsin sadece oynadığın oyunu 15-20 dakika deneyim etmen gerekiyor.
cod ww2 ve metro exodusu 60 fpsde bitirdim. Akıcı olmadığı için hiç keyif almıyordum ama yinede satın aldığım için oynayayım dedim. Ama hiç keyif almadım ve akıcı değildi. Ayrıca 2 aydır online oyun oynamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı