60 günde AYT biter mi?

Hocam sizin bu söylediğinizde maalesef ki realistlik değil. Sadece realist görünme çabası, ön yargının dışına çıkmamış kurduğunuz cümle. Elbette fikrinizi beyan etmekte özgürsünuz kimse karışamaz ama " istediğin puanı alamayacaksin." Bu cümlen biraz fazla genelleme içine sokup on yargıyla yaklaşmışsınız bu da ego tatmini gibi bir şey olabilir sizin için. Saygılarla...
Liseliye bak akıl veriyor bana :)
Oturduğun yerden laf yetiştirmeyi bırak da ders çalış, 2 ayda çözdüğün denemedeki netleri arttırabilirsin (belki). Sınav zamanına kadar her türlü soruya hakim olabilecek misin? Adamlar 4 sene çalışıp da istedikleri puanı alamayabiliyor, sen 2 aylık çalışmanla mı alacaksın? Sence bu realistlik mi yoksa ego tatmini mi? Hayat toz pembe olsaydı hayallerle yaşamazdık. O yüzden hayal kurmayı bırakıp gerçeği görmek lazım.
O sonda dediğin "saygılarla" ifadesini de senin kastettiğin şekilde sana iade ediyorum.

Oturduğun yerden laf yetiştirmeyi bırak da ders çalış, 2 ayda çözdüğün denemedeki netleri arttırabilirsin (belki). Sınav zamanına kadar her türlü soruya hakim olabilecek misin? Adamlar 4 sene çalışıp da istedikleri puanı alamayabiliyor, sen 2 aylık çalışmanla mı alacaksın? Sence bu realistlik mi yoksa ego tatmini mi? Hayat toz pembe olsaydı hayallerle yaşamazdık. O yüzden hayal kurmayı bırakıp gerçeği görmek lazım.
O sonda dediğin "saygılarla" ifadesini de senin kastettiğin şekilde sana iade ediyorum.

Papatya tarlası öneriyorum.

Bir şeyler başaramamış olmanızın verdiği acıyı internetteki forumlarda başkalarından çıkarmamalısınız. Lise biter bitmez sınava girip 3000 sıralama yapıp ODTÜ uzay ve havacılığa girdi arkadaşım. Bir diğeri de 1 sene mezuna bıraktı ve o da 3000 küsür yapıp Ankara tıp a gitti.

" Liseliye bak akıl veriyor bana " sözünüzden bile karşınızdaki bireyi ne kadar küçümsediginiz belli oluyor.
Merak etmeyin hayatı sadece siz toz pembe olduğunun farkına varmadınız, liseli dediğiniz kişinin böyle sosyal platformlarda tanımadığı kişilere slogan atmadığına emin olabilirsiniz. Kastettiğiniz liseli çocuklar bir şeyleri başarmak için elinden geleni yapmadığını bilemezsiniz o yüzden size benim sınava son iki ayda çalışmaya basladığımıda bilemezsiniz. Ha bu arada iadeniz ve iradeniz için teşekkürler.

" Liseliye bak akıl veriyor bana " sözünüzden bile karşınızdaki bireyi ne kadar küçümsediginiz belli oluyor.
Merak etmeyin hayatı sadece siz toz pembe olduğunun farkına varmadınız, liseli dediğiniz kişinin böyle sosyal platformlarda tanımadığı kişilere slogan atmadığına emin olabilirsiniz. Kastettiğiniz liseli çocuklar bir şeyleri başarmak için elinden geleni yapmadığını bilemezsiniz o yüzden size benim sınava son iki ayda çalışmaya basladığımıda bilemezsiniz. Ha bu arada iadeniz ve iradeniz için teşekkürler.
Tamam kardeşim bitir konuları gir sınava güzel puan alırsan haksız olduğumu kabul edip özür dileyeceğim.

Bir şeyler başaramamış olmanızın verdiği acıyı internetteki forumlarda başkalarından çıkarmamalısınız. Lise biter bitmez sınava girip 3000 sıralama yapıp ODTÜ uzay ve havacılığa girdi arkadaşım. Bir diğeri de 1 sene mezuna bıraktı ve o da 3000 küsür yapıp Ankara tıp a gitti.
Bir şeyleri başarıp başaramadığımı kim söyledi, veya bir şeyleri başarmak gibi bir amacım yoksa ne olacak? Kendime göre gayet iyi bir yerdeyim ama başkasına göre olmayabilirim. Ayrıca bana göre başarı demek illa yüksek puan almak değildir. Benim dediğim şey milletin 4 yıl çalıştığı sınava 2 aylık çalışmayla girip başarı beklemesinin mantıksız olduğu. Ha yapabilirse eyvallah, helal olsun deriz ondan yana sıkıntı yok.

Son düzenleme:
60 günde AYT biter zaten AYT çalıştığında hak ettiğini verdiği için TYT kadar uzun sürmüyor o yüzden yetişir merak etme.
şuan TYT 30 net falan yapıyorum.Türkçe paragrafım iyi ama dil bilgisi eksiğim var. TYT sosyal kısmı eksik. AYT sözel de 30 net yapıyorum. Sınava kadar TYT matematiksiz 35-40 AYT sözel ise en kötü 40-50 olur mu? Sözelde en kötü 150 bin sıralama hedefliyorum.

Şu an TYT 30 net falan yapıyorum. Türkçe paragrafım iyi ama dil bilgisi eksiğim var. TYT Sosyal kısmı eksik. AYT sözel de 30 net yapıyorum. Sınava kadar TYT matematiksiz 35-40 AYT sözel ise en kötü 40-50 olur mu? Sözelde en kötü 150 bin sıralama hedefliyorum.

Olur tabii ki ama TYT netlerin düşük olduğu için ikisine de bayağı zaman vermen gerekecek ama kesinlikle halledilir.

Peki AYT'ye mi yoğunlaşmalıyım yoksa TYT mi?

Temeline ve istediğin bölüme bağlı eğer 4 yıllık istiyorsan AYT daha önemli ama AYT yoğunlaşırken TYT'yi sakın boşlama eğer okula gitmiyorsan mesela sabah 9 ile 4 arasını TYT 4'ten sonrasını ise Full AYT olarak götürebilirsin mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı