60 Hz ekranı 70 Hz yapınca ekran gitti

Bowserz

Picopat
Daha fazla  
Monitör 60Hz 1920x1080'di çözünürlük aynı kaldı. 70Hz yaptım bu sorun geliyor ve açılmıyor kasa çalışıyor ekran yok. Yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• IMG_20230818_104928.jpg
    IMG_20230818_104928.jpg
    340,5 KB · Görüntüleme: 81
Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör 60Hz 1920x1080'di çözünürlük aynı kaldı. 70Hz yaptım bu sorun geliyor ve açılmıyor kasa çalışıyor ekran yok. Yardımcı olabilir misiniz?

70Hz yaptıktan birkaç saniye sonra tekrar 60Hz'ye dönmesi gerekiyordu. Bu bozuldu deyip yeniden başlatmamışsınızdır bilgisayarı umarım.

70Hz yaptıktan birkaç saniye sonra tekrar 60Hz'ye dönmesi gerekiyordu. Bu bozuldu deyip yeniden başlatmamışsınızdır bilgisayarı umarım.

CRU Exe'den 70Hz yaptım okey dedim yeniden başlattım. Dün 71Hz'de calisiyordu, bugün 70'e alayım NIS aktif olur belki dedim. Hıyar gibi yeniden başlattım.

Son düzenleyen: Moderatör:
CRU Exe'den 70Hz yaptım okey dedim yeniden başlattım. Dün 71Hz'de calisiyordu, bugün 70'e alayım nıs aktif olur belki dedim. Hıyar gibi yeniden başlattım.

Sonra böyle oldu. Ekran kartini sok tak yapsam duzelir mi?

Sonra böyle oldu. Ekran kartini sok tak yapsam duzelir mi?

Olayı çözdüm, aynı sıkıntıyı yaşayıp cozemeyen olursa soylesin.

Son düzenleme:
Merhaba,

Herkesin faydalanabilmesi için çözümü detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz?

Saygılarımızla.

Tabii ki,
1- monitör ile kasanın fişini çekin.
2- monitörden ekran kartına giden kabloyu.
Sökün.
3- ekran kartını sökün dikkat edin çıkarırken güvenlik pimini itmeyi unutmayın yoksa kartın dişlerini kurabilirsiniz.
4- kasanın fişini takın sadece 30 saniye 1 dakika falan çalışsın öyle, sonra kapatın.
5- ekran kartını takın güzelce.
Not: Eğer takmayı ve sökmeyi bilmiyorsanız internetten rehber videolardan yardım alın.
6- kasaya start verin ve monitörün ekran kartına giden görüntü kablosunu takın.
7- monitörün fişini takın ve görüntünün gelmesi lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı