60 Hz ile 144 Hz farkını hissedemiyorum

Galaxes

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Minecraft oynuyorum, FPS kilidi açık bu arada. 1000 FPS bile alsam 144Hz'i hissedemiyorum. 60Hz kullanıyordum önceden fakat niyeyse hissedemiyorum. Herkes yağ gibi akıcı olur diyordu. 144Hz aldım ama farkını hissetmiyorum. Bende mi sorun var acaba :D? Monitörün yenileme hızı 144Hz bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minecraft oynuyorum, FPS kilidi açık bu arada. 1000 FPS bile alsam 144Hz'i hissedemiyorum. 60Hz kullanıyordum önceden fakat niyeyse hissedemiyorum. Herkes yağ gibi akıcı olur diyordu. 144Hz aldım ama farkını hissetmiyorum. Bende mi sorun var acaba :D? Monitörün yenileme hızı 144Hz bu arada.

FPS oyunlarında daha çok hissedersin.
Ayarları kontrol etmeyi unutma.

Yan yana koyup deneme şansın varsa öyle dene. Bana da ilk başta öyle gelmişti anlıyorum biraz ne hissettiğini. Yan yana koyup masaüstünde imleci kaydırınca bile 144Hz'de daha akışkan gidiyor.

Tekrar 60Hz yapın. Kasıyor hissi verir. Benim telefonun ekran 90Hz 60'a çekince kasıyor gibi hissediyorum. 144'te nasıl olur kim bilir.

Masaüstüne sağ tıklayarak NVIDIA denetim masasından monitörün yenileme hızını ayarladınız mı? Ben masaüstünde farkı çok net anlayabiliyorum.

Ben de ilk defa 144hz monitöre geçince böyle bir konu açmıştım. O zamanlar 60’a da alsam 144’e de aynı görünüyordu. Ama şuan 1 yıldan uzun süre oldu başka yerde 60hz bir bilgisayarı tuttuğum gibi rahatsız oluyorum. Kasıyormuş gibi geliyor. 144hz’ye bir süre sonra alışırsınız alıştıktan sonra altı kasıyormuş gibi gelir.

Geri
Yukarı