60 Hz Monitör Kaç FPS Gösterir?

Arkadaşlara ek olarak 60 FPS'ten sonrasını hissetmeyecek olsanız da, rekabetçi oyunlar için durum değişebilir (CS:GO vb.). Oynayanların çoğu yüksek FPS'te fark hissettiklerini söylüyor.
Kilidi açınca gecikmeden dolayı mı bilmiyorum ama daha akıcı oluyor sanki. O yüzden genelde FPS açık ama sınırlı oynuyorum.

Kilidi açınca gecikmeden dolayı mı bilmiyorum ama daha akıcı oluyor sanki. O yüzden genelde FPS açık ama sınırlı oynuyorum.
Oyun içi gecikme süreleri düşer ama ekran yırtılmalarına yol açıyordur. V-Sync input lag yaptığı için gecikme yaşatıyor ama ekran yırtılmalarını engelliyor. Tercih size kalmış :)

Rekabetçi oyunlar için durum değişebilir (CS:GO vb.). Oynayanların çoğu yüksek FPS'te fark hissettiklerini söylüyor.
Bu doğru, bizzat yaşadım. 144 Hz monitörüm var Minecraft ve CS:GO'da 288'den az FPS alırsam akıcılık gözle görülür şekilde azalıyor. Aynısını 60 Hz monitör kullanırken 120'den düşük FPS aldığımda da yaşıyordum. Diğer oyunlarda ise böyle bir problem olmuyor.

Arkadaşlar gerekli cevapları vermişler sagolsunlar. Burada Technopat sosyal dururken neden Unlost eco alıyorsunuz? Fiyatını hakeden bir sistem değil. Hemen ben bir öneri ile başlayayım diğer arkadaşlar da güzel öneriler sunarlar eminim. Benim önerim bu. Bence fiyatı şuan oldukça iyi. CYBER-1650S / AMD Ryzen 3 3100 / ASUS TUF GTX 1650S 4GB / 8GB RAM / 512GB SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
Simdi Unlost Eco alacağım. 60 Hz monitörüm var evimde. Unlost Eco 200 FPS falan gosterirse 60 Hz monitörde kac FPS alırım CS:GO'da tahmini?

Çoğu kişi 60 FPS üstü hissetirmez diyor fakat ms dediğimiz gecikme süresi FPS arttıkça azalır ki azalması çok iyidir. Yırtılmalar yaşayabilirsin fakat akıcılık fark edilebilecek şekilde artıcaktır. Hatta Reddit'te gördüğüm üzere en iyi FPS limiti (Hz * 2) + 1 denilmiş. Senin için (60 * 2) + 1 çok iyi olabilir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı