60 Hz monitörde Tepki süresi 5ms ya da 1ms fark eder mi?

Mystical36

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Technopat'ın yenileme hızı ve tepki süresi videosunu izlemiştim. OrAda bazı değerler vermişlerdi 60 Hz monitör için 16ms altında olmalı tepki süresi diye. Bu durumda 5ms ile 1ms arasında nasıl bir fark vardır ve fiyat farkını vermeye değer mi?

5 ile oyun oynayabilirsiniz. Bir sıkıntı yaratmaz. Fiyat farkını vermeye değer mi bilemiyorum. Bana göre fiyattan çok IPS ve TN panel tercihi. IPS olursa 5 ms TN olursa 1 ms olmalı.

5 ile oyun oynayabilirsiniz. Bir sıkıntı yaratmaz. Fiyat farkını vermeye değer mi bilemiyorum. Bana göre fiyattan çok IPS ve TN panel tercihi. IPS olursa 5 ms TN olursa 1 ms olmalı.
Evet birde onu sormak istiyordum ips panel baktığımda 1 ms bulamadım. Belki pahalı vardır onu bilemem ama benim aradığım segmentte en düşük ips panel 2 ms tepki süresi veriyor. IPS'in tepki süresiyle bir sorunu mu var ?

IPS panel daha çok film izleyenlerin ve fotoğrafçıların kullandığı ekranlardır. Çünkü bakış açınızı arttırıyor. TN panele yandan bakarsanız görüntü pek hoş olmaz. Ama IPS panelde bakarsanız görüntü bozulmaz. Yani IPS paneller daha kalitelidir ve daha canlı görüntü sunar. TN panel ise daha çok oyuncular tarafından tercih edilir. Karşısından bakarsanız bir sorun çıkmaz. Ve TN panellerin özelliği çok düşük gecikme sürelerine sahip olmasıdır. Dediğim gibi 5 ms ve onun altında olan her monitör ile oyun oynayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı