Monitörde 1ms vs 5ms

Altuğ Karabulut

Hectopat
Daha fazla  
Herkeze iyi forumlar Technopat Ailesi. Benim aklımda kalan bir soru var destek istiyorum bu konuda yüksek ihtimal Monitör alacağım 2-3 haftaya Asus 1ms led monitör beğendim lakin fiyatı fazla geldi acaba 5ms Asusmu alsam diyorum aradaki farkı gözle görünür biçimde anlar mıyım bir sorun çıkartır mı ? bu arada 21.5 İnç düşünüyorum ekranı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun ömürlü olsun diyorsan 1 ms al derim ben,idarelik diyorsan 5 ms de alınabilir.Aradaki farkı karşılaştırmalı test edersen görebilirsin,tabi bide gözlerin hassas ise farkedebilirsin.(1 ms ile 2ms arasındaki farkı fark edebildiğini söyleyenler var yani:D)

15.6 inc dizüstü monitöründen sonra 23 inc bana devasa gelmişti bu arada :)

İnternette biraz araştırsanız, çünkü bu konuda forumda açılan zibilyon tane konu var. Yine de sorunuzu cevapsız bırakmayacağım. CS:GO gibi FPS türü oyunlar oynuyorsanız Ghosting'in daha az olması, 1MS bir monitör ile size açık bir avantaj getirecektir. Fakat GTA gibi oyunlar oynuyorsanız kesinlikle 5MS 60Hz bir IPS monitör tavsiye ederim. IPS panel tipinde renkler daha canlı görünür genellikle. Şahsen ben CS:GO, Battlefield gibi FPS oyunlar sevdiğimden 1MS bir monitör olan ASUS VX248H kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı