1ms vs 5ms Tepkime Süresi

Mccree

Hectopat
Daha fazla  
1 ms ile 5 ms aralarındaki fark hissediliyor mu? 60 Hz veya 75 Hz monitör almayı düşünüyorum. İlla 1 ms almama gerek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 1.5 aydır kullanıyorum genelde 5ms'te oynuyorum çünkü 1ms parlaklığımı çok kısıyor. Açıkçası ya benim gözlerimden yada genel itibariyle böyle hiç bir fark sezemedim. Apex Legends gibi seri bir oyun oynuyorum halbuki. Bütçen hangine uygunsa onu almanı tavsiye ederim ama 60 Hz'ten 144 Hz'e geçince çok fark hissettim, mümkün olduğunca yüksek Hz alman oyuncu isen daha iyi olucaktır. İyi sosyaller

Standart bir bilgisayar kullanıcısı olarak 1ms ve 5ms arasındaki farkı görmemiz pek mümkün değildir.

Altta linkini verdiğim siteden test edince aradaki fark çok belli oluyor ama 2ms monitörümden deneme amaçlı 5ms monitörüne geçtiğim zaman Apex Legends oyununda açıkçası fark hissetmedim. Belki çok hassas gözler farkedebilir onun için bir şey diyemem. Ben şahsen 5ms'de oynardım.

1 Saniye = 1000 Milisaniye

Yani bu da saniyenin 1000 de 1 i ya da 1000 de 5 i demek. Senin çıplak gözle bırak mikroskopla bile anlayamayacağın bir değer bu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı