60 Hz monitöre overclock yapmak

moriste

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar iyi forumlar bugün monitörü mü cru programı ile 60Hz'den 75 Hz'e çıkardım acaba bir zararı olur mu? No Signal demeden direkt açıldı 4:3 de 75Hz destekliyor ama normal çözünürlük ayarların da 1920x1080 kullanır iken 75Hz yapamıyorum. CRU programı ile yaptım bir zararı olur mu? Yorumlarınızı bekliyorum iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü çözünürlüğünü 1024x768 yaparsan 75 Hz ayarı çıkıyor masaüstünden farklı bir program kullanmadan. Program ile bir zararı olabilir ölü piksel vs.

Merhabalar iyi forumlar bugün monitörü mü cru programı ile 60Hz'den 75 Hz'e çıkardım acaba bir zararı olur mu? No Signal demeden direkt açıldı 4:3 de 75Hz destekliyor ama normal çözünürlük ayarların da 1920x1080 kullanır iken 75Hz yapamıyorum. Cru programı ile yaptım bir zararı olur mu? Yorumlarınızı bekliyorum iyi forumlar.

Kardeşim bende laptop kullanıyorum. 60 Hz cru sayesinde 80 Hz e kadar çıkardım. 90 Hz denedim ama oyunlarda ve yazı stilinde parlama karıncalanma yırtılma oluyor anlayacağın biraz daha yükseltsek ekran gidecek 80 de sabit bıraktım. Senin dediğin sorunu pek yaşamadım.

3.parti yazılımla veya normal şartlarda özel çözünürlükte 60 Hz monitor için 72Hz kadar izin veriyor üstüne çıktığınız an ekran gider. Normal çözünürlükte 75 Hz yaparsiniz zaten bu ayari kendisi izin verir.

3.parti yazılımla veya normal şartlarda özel çözünürlükte 60 Hz monitor için 72Hz kadar izin veriyor üstüne çıktığınız an ekran gider. Normal çözünürlükte 75 Hz yaparsiniz zaten bu ayari kendisi izin verir.
Bende ekran gitmiyor? Monitörüm 60Hz. 1152x864 yaptığımda 75hz seçeneği geliyor ve düzgün çalışıyor. Fakat 1080p de bu seçenek yok.

Bende ekran gitmiyor? Monitörüm 60Hz. 1152x864 yaptığımda 75Hz seçeneği geliyor ve düzgün çalışıyor. Fakat 1080p de bu seçenek yok.

İşte dediğim gibi ekran kartının veya işlemcinin APU belleğinin verdiği desteklerde izin verdiği sürece belli çözünürlüklerde 75 Hz görebilirsiniz.

Geri
Yukarı