60 Hz Monitöre R9 380 Fazla mı?

Theodore34

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Alacağım monitör 60 Hz 1920x1080, ekran kartı da GTX 950 idi. Fakat daha sonra kararımı değiştirdim, sistem bileşenlerinde birkaç oynama yaparak bütçemi aşmadan R9 380'i dahil edebildim. Ben oyunları ultrada oynamam, high-very high ayarlarda oynarım. Örneğin GTA 5 de R9 380 ile high-very high ayarlarda diyelim ki 75-80 FPS aldım, monitör 60 Hz desteklediği için yırtılmalar veya oyunda herhangi bir sıkıntı olur mu? Monitöre bir zarar gelir mi? Kısacası 60 Hz monitöre R9 380 almak gereksiz mi? Burada sistem önerisi isteyenlerden bazıları mesela GTX 970, R9 390 istiyorlar. Bunu isteyen arkadaşların hepsinin monitörü 60 Hz üzeri mi? Merakımı giderirseniz gerçekten çok sevinirim. Herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önümüzdeki dönemde öyle oyunlar çıkacak ki r9 380 bile senin bu monitörüne tam hakkıyla görüntü vermekte zorlanacak. Hiç düşünme al...

60 Hz monitörde daha fazla FPS değerleri görmek herhangi bir bileşene zarar vermez. Yırtılma olursa V-Sync açarsınız sorun ortadan kalkmış olur. Çoğu kişinin monitörü 60 Hz, ben 980 Ti aldım. 60 Hz için fazla evet, ama ileride 144 Hz alacağım için şimdilik DSR ile 4K'da oynuyorum. Ortalama 60 FPS alıyorum DSR ile. Demek istediğim, bir şekilde dengesi bulunur. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı