60 Hz monitörü 75 Hz overclock etmek

R.G.B

Hectopat
Yer
Heart of The Turkey, Eskişehir
Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Screenshot_1.png

Normalde fabrika çıkışı 60 Hz fakat ben bunu NVIDIA denetim masasından 72 Hz kullanıyorum. Daha sonra özelleştir butonunu fark ettim. Oradan bu monitörü maksimum kaz Hz'e çıkarabilirim? 75'e çıkarırsam problem olur mu? Garantiyi aşar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vay arkadaş biz 72 Hz'i 73 yapsak desteklenmeyen format uyarısı alırız sizler 15 Hz birden OC yapabiliyorsunuz.
Monitör modeli nedir? bir araştırayım bakayım max desteği neymiş.

Vay arkadaş biz 72 Hz'i 73 yapsak desteklenmeyen format uyarısı alırız sizler 15 Hz birden OC yapabiliyorsunuz.
Monitör modeli nedir? bir araştırayım bakayım max desteği neymiş.
Bu arada ben bu 72 hz'yi analog menüde FreeSync'ı üstün motor ayarlayarak elde ettim.

Vatanda, monitör başlık açıklamasına 72HZ olarak zaten belirtilmiş.
Ekran Alıntısı.JPG

Arkadaki tuşa tıklayın. Menüye tıklayın. Aşağıya inip Sisteme gelin. Yan taraftan Freesync seçeneğinin üstüne gelip ''Üstün Motor'' seçeneğini seçin. Daha sonra görüntü ayarlarından 60 Hz ayarlı ayarı 72 Hz seçeceksiniz.

Hatta verdiğim açıklama monitörünüzü 72HZ özelliğini yapma seçeneği.
Yani monitörünüz 72HZ destekliyor OC yapmış bir durumda değilsiniz.

Vatan'da, monitör başlık açıklamasına 72Hz olarak zaten belirtilmiş.
Eki Görüntüle 718202
Arkadaki tuşa tıklayın. Menüye tıklayın. Aşağıya inip Sisteme gelin. Yan taraftan FreeSync seçeneğinin üstüne gelip "Üstün Motor" seçeneğini seçin. Daha sonra görüntü ayarlarından 60 Hz ayarlı ayarı 72 Hz seçeceksiniz.

O zaman bu durumda 72 Hz olarak kullanmam en doğrusu.

Ama ben aldığımdan beri orada 72 hz olarak bulunuyordu.
Onu oraya adamlar mı koydu Windows mu koydu bilmiyoruz. Üreticiler genelde en yüksek çözünürlükteki frekansı söylerler satarken. Bu da sizin monitörünüz için 60. Ama daha düşük bir çözünürlükte varsayılan frekans ayarlarından biri 75 Hz olabilir. Hatta benim gördüğüm çoğu 60 Hz monitörde öyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı