60 Hz monitörü 96 Hz'e OC'lemek sorun olur mu?

Bahrikarakoc66

Decapat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. Acer Nitro 5 laptopumun paneli 60 Hz di ve çok canımı sıkıyordu. Cru programı ile overclock yaptım ve 96 Hz e kadar yükselttim. Şu an hiçbir sorun yok ve ekranın daha akışkan olduğunu da hissediyorum. Bunun ileride bana bir sıkıntısı olur mu? Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Zararının olduğu tam olarak kanıtlanmış bir olay değil.
Yani zararı yok gibi duruyor.

Ama var mı yok mu tam bilemiyoruz.

İşlemciyi overclocklamak gibi düşünün güzel şartlar sağlandığında iyi soğutulduğunda vs bir zararı var mı? Hayır yok.

Aynı mantık diye düşünüyorum, ayrıca monitör belki de 2 yıl sonra bozulacaktıysa 1.5 yılda bozulmuş olacak belki ama asla bilemeyeceksiniz overclock'tan mı değil mi? Diye.

Ama yine de her ihtimale karşı 60 Hz ise bile 75e falan çıkartıp durun 96 çok gibi.

Bence Max 10 falan yükselt çünkü laptop ekranı hemde bi yandımı laptop yanar sadece uyarı olarak söylüyorum.
Bilgisayarda herhangi bir anormallik görmedim. Panel ısınır diye düşünmüştüm lakin o da olmadı. İşlemci ve ekran kartında da ısınma söz konusu değil. Gerçekten çok kararsızım. Hiçbir şekilde performans kaybım olmadı lakin çevremden sürekli böyle şeyler duyuyorum ve kararsızım.

Bilgisayarda herhangi bir anormallik görmedim. Panel ısınır diye düşünmüştüm lakin o da olmadı. İşlemci ve ekran kartında da ısınma söz konusu değil. Gerçekten çok kararsızım. Hiçbir şekilde performans kaybım olmadı lakin çevremden sürekli böyle şeyler duyuyorum ve kararsızım.
Bilemiycem bilgisi olan biri yardımcı olur inşallah

Zamanla monitör'de çizgiler çıkar bozulur ve görüntüde yırtılmalar olur.

20210522_184416.jpg

Bunun gibi.

Dosya Ekleri

• 1621698161014-252944386.jpg
    1621698161014-252944386.jpg
    77,8 KB · Görüntüleme: 25
Zararının olduğu tam olarak kanıtlanmış bir olay değil.
Yani zararı yok gibi duruyor.

Ama var mı yok mu tam bilemiyoruz.

İşlemciyi overclocklamak gibi düşünün güzel şartlar sağlandığında iyi soğutulduğunda vs bir zararı var mı? Hayır yok.

Aynı mantık diye düşünüyorum, ayrıca monitör belki de 2 yıl sonra bozulacaktıysa 1.5 yılda bozulmuş olacak belki ama asla bilemeyeceksiniz overclock'tan mı değil mi? Diye.

Ama yine de her ihtimale karşı 60 Hz ise bile 75e falan çıkartıp durun 96 çok gibi.
Umarım zararı yoktur.
Zamanla monitör'de çizgiler çıkar bozulur ve görüntüde yırtılmalar olur.

Eki Görüntüle 1035805

Bunun gibi.
Tahminen ne kadarlık bir sürede?

Eski bir Samsung monitorüm vardı. Modeli hatırlamıyorum 4 yıldır 60Hz'den 75Hz'e overclockladım(Asıl çözünürlüğünü overclockladım.) Sıkıntı çıkmadı. Hala sağlam.

Yeni konular

Geri
Yukarı