60 Hz panel en fazla kaç Hz'e OC yapılabilir?

Ben 60 Hz'lik monitörümü 100 Hz'e overclocklayıp kullanmıştım. 1 ay geçmeden anakartı yandıydı :D
Pek tavsiye etmem açıkçası monitörünüzün ömrünü kısaltmaktan başka bir şey değil.

Hocam naptınız 🤣🤣

Monitörde varsayılan tazeleme hızlarını aşmanızı pek önermiyorum.

Bundan bir kaç gün evvel kendi monitörümde hız aşırtma yaparak tazeleme hızını 144Hz'ten 160Hz'e yükselttim. Bir kaç gün sıkıntısız kullandım taa ki Resident Evil 4 oyununu açana kadar. Oyunu oynamak için her başlattığımda, program tam ekran olur olmaz ekran kartı ile monitör arasındaki görüntü akışı kesiliyordu ve monitör güç tasarrufu moduna geçerek kendini kapatıyor, ekran kartından gelen sinyali görmüyordu. Bunun üzerine 160Hz'ten 144Hz'e geri çektim ve varsayılan tazeleme hızında kullanmaya devam ediyorum.

Monitörde hız aşırtma her zaman her kullanım alanında stabil olmayabilir.

Max 2 aya bozulur.
2 senedir 60Hz'den 75'e çıkardığım monitörümü kullanıyorum. Bir sorun görmedim. Ezbere konuşmayalım. İnsanlar buradan okuyup bilgi alıyorlar. Dümenden sallamasyon bilgilerin kimseye faydası yok. Gerçi dediğin şeyde bilgi de yok da neyse...

NVIDIA Denetim Masası'ndan tek tek çözünürlük ayarlamanız lazım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2 senedir 60Hz'den 75'e çıkardığım monitörümü kullanıyorum. Bir sorun görmedim. Ezbere konuşmayalım. İnsanlar buradan okuyup bilgi alıyorlar. Dümenden sallamasyon bilgilerin kimseye faydası yok. Gerçi dediğin şeyde bilgi de yok da neyse...
Aynen, monitörde hız aşırtma monitörü bozmaz, zaten monitör buna müsade ediyorsa bu şekilde tasarlandığı için buna elverişlidir.

Sıkıntı yaşanabilecek tek şey stabilitedir.

NVIDIA Denetim Masası'ndan tek tek çözünürlük ayarlamanız lazım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

NVIDIA denetim masasını desteklemiyor bilgisayarım.

Geri
Yukarı