60 Hz'den 144 Hz'e geçmek FPS oyunlarındaki vuruş performansını arttırır mı?

Gerçeklik

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : i5-9400F/ Ekran Kartı : GTX 1650 4 GB GDDR6 / RAM: 16 GB G SKILL / Windows 11 Pro
Telefon : iPhone 11 64 GB
Meslek
Oyuncu
Evet sorum başlıktaki gibi. Ben 60 Hz monitör kullanıyorum ve 144 Hz monitöre geçiş yaparsam oyunlardaki hedef alma gibi özelliklerim gelişir mi? Yoksa sadece oynanışa bağlı mı?

Merhaba eğer bu konularda beceriksizseniz bu bu şekilde çözülebilecek bir sorun değil. Ben 150fps le de 50fps le de adam vururum. Size kalmış.

Keskin nişancı silahları veya one tap atarak oynuyorsanız değişir. Tarıyorsanız pek değişmez. Yine de farktır ama çok büyütmeyin. 144 Hz'e geçince direkt güzel oynamaya başlamazsınız. Bazı vuruşlarda daha avantajlı olursunuz.

Bir bakıma değişir fakat aim ( kol, bilek gücü ) ile alakalıdır. Yani 144 hz monitörü olup da aim bile alamayan insanlar da var bunu bilesin. Özet geçecek olursam doğru DPI ( Mouse hassasiyeti ) ve doğru oyun içi hassasiyet çok önemli.

avantajı arttırıyor ama öyle bi anda 2 katı olmuyor , keskin nişancı daha akıcı bi oyun olduğu için daha rahat kafa isabeti oluyor ama kısa mesafe silahlarda yine yeteneğe bakar. 75fps'den>240fps'e çıkan çıkan biri olarak söylüyorum.

Geri
Yukarı