60 Hz'den 144 Hz'e mi yoksa 240 Hz'e mi geçilmelidir?

Hayoges

Decapat
Makaleler
1
Arkadaşlar Selam. 60 Hz monitörümden yeni bir monitöre geçmek istiyorum. Benim için önemli olan F/P olmasıdır. Sadece CS:GO oynuyorum, oynamayı seviyorum ve içerikler üretmeyi planlıyorum. Evet biliyorum 240 Hz gibisi yok ama sizce 144 Hz bir monitöre 1200-1500 bandında bir fiyat vermek mi? Yoksa ekstra 1000 fark verip,

Bu monitörü mü almak? Şimdi diyeceksiniz donanımın nasıl? Ryzen 5 3600 ve 1050 Ti kullanıyorum. CS'de en düşük 280 FPS alıyorum Low ayarlarda, kayıt esnasında 250'lere düştüğü de oluyor. FPS olarak sorun yaşayacağımı düşünmüyorum ama sizce 144 Hz ile 240 Hz arasındaki fiyat farkını ödemeye değer mi? Kullananların yorumlarını bekliyorum. (Özellikle 144'ten 240'a geçenlerin yorumlarını daha çok merak ediyorum) İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben 2 monitörü de deneyimledim, bence hem sizin ekran kartınız hem de bütçeniz açısından 240Hz bayağı saçma olur. Arada tabii ki fark var ama 1000LIRAYa değmez. O parayı vereceğinize 1000LIRAYa ekran kartınızı falan yükseltin, veya başka bir şeye harcayın yani. Gerçekten çok fark yok, pişman bile olabilirsiniz keşke 144 alsaydım diye. İlerde de başka oyunlar oynamak isterseniz 144 daha iyi olur.

Hocam ben 2 monitörü de deneyimledim, bence hem sizin ekran kartınız hem de bütçeniz açısından 240Hz bayağı saçma olur. Arada tabii ki fark var ama 1000LIRAYa değmez. O parayı vereceğinize 1000LIRAYa ekran kartınızı falan yükseltin, veya başka bir şeye harcayın yani. Gerçekten çok fark yok, pişman bile olabilirsiniz keşke 144 alsaydım diye. İlerde de başka oyunlar oynamak isterseniz 144 daha iyi olur.
Teşekkürler tavsiyen için 👍👍👍

Dara sokmaz, sıkıntı yaşamaz ise bütçe tabi ki 240 HZ alınır. Daha akıcı hem iyi oynayışından daha da fazla izleyici çekebilirsiniz. Ben 144 den 240 a 1 kerelik geçtim. Vatan Bilgisayar oyun bilgisayarı denetiyordu. (İstediğimiz ekipman teşhir ürünüzyse takıp kullanabiliyorduk) Yani cidden dedikleri gibi adamın arkasında gölge bırakmıyor. Ben geleceğe yatırım olarak 240 Hertz diyorum.

Geri
Yukarı