60 metrekare 1+1 evde oturulur mu?

Doğru bir karar vermişsiniz hayırlı uğurlu olsun. Bir mimar olarak sonraki evinize geçtiğinizde kafanızda bir tadilat düşünceniz olursa modellemenizi ücretsiz yapmak isterim. Formdan düğün hediyesi olsun. Mutluluklar dilerim şimdiden.

Teşekkür ederim hocam. Bunu not aldım. Aradan yıllar geçse de iletişim kuracağım sizinle. :)
Hayırlı olsun, içine sığmadığınız zamana kadar keyfini sürün evinizin :).

Sağ olun hocam teşekkür ederim.

Hocam ben de naçizane biraz yorum yapmak istiyorum. Senenin başında evlendim. 2+1 TOKİ dairesinde oturuyorum, neti 68 metrekare. Yani seninki ile arasında bir fark var diyemem. Seninki de 1+1 ama daha geniş tutulmuş. Sorunun cevabına gelince kesinlikle oturulur. İki kişinin rahatlıkla yaşayabileceği bir ev. Eşya seçimini de eve göre yaparsanız zaten bir sıkıntı kalmıyor. Bu devirde orta halli bir dairede kirada otursan 1500 TL'den az değil. Eğer verdiğin para da uygunsa kesinlikle başka yer bakmak yerine evinde oturup daha sonrası için birikim yapmalısın. Mutluluklar dilerim.

2016-2017 olsa ileride çocuk falan olabileceğinden ev küçük derdim lakin günümüz şartları ile oturulur. Ev odaları tahmini bu şekilde diye düşünürsek salon biraz daha büyük, oda küçük olabilir, çocuk yokken 2 kişi için yeterlidir.

64m2.png

Hocam ben de naçizane biraz yorum yapmak istiyorum. Senenin başında evlendim. 2+1 TOKİ dairesinde oturuyorum, neti 68 metrekare. Yani seninki ile arasında bir fark var diyemem. Seninki de 1+1 ama daha geniş tutulmuş. Sorunun cevabına gelince kesinlikle oturulur. İki kişinin rahatlıkla yaşayabileceği bir ev. Eşya seçimini de eve göre yaparsanız zaten bir sıkıntı kalmıyor. Bu devirde orta halli bir dairede kirada otursan 1500 TL'den az değil. Eğer verdiğin para da uygunsa kesinlikle başka yer bakmak yerine evinde oturup daha sonrası için birikim yapmalısın. Mutluluklar dilerim.

Öncelikle teşekkür ediyorum hocam. Evet eşyalarımızı evimize göre aldık fakat mutfak eşyalarını ve yatak odası eşyalarını nişanlım gereğinden fazla almıştı bu evde oturacağımızı tahmin etmemiştik o zamanlar kiralar tam yükselmeden ev bakıyorduk ama beğenememiştik sonra bu evde oturma kararı aldık. Çünkü kirada olan evler 15-20 yıllık şu anki ev ise sıfırdı ve kirası çok çok uygundu ki hala uygun veriyorum. Tek temellim onun eşyalarının fazla olmasıydı ve ev bütün eşyaları sorunsuz bir şekilde hepsini aldı. Fazla mutfak eşyalarını bile tamamını aldı. Köşelere vs yerlere bir şeyler sıkıştırmadık bütün ev ferah ve açık oldu boğucu bir yapısı olmadı. Çünkü antre küçük odalar büyüktü.
2016-2017 olsa ileride çocuk falan olabileceğinden ev küçük derdim lakin günümüz şartları ile oturulur. Ev odaları tahmini bu şekilde diye düşünürsek salon biraz daha büyük, oda küçük olabilir, çocuk yokken 2 kişi için yeterlidir.

Hocam dış kapı antre yazan yazının arka tarafında salon ve odaları engelleyen bir extradan kapı vs bir şey bulunmuyor.

Bence gayet yaşanır bizim arada bir uğradığımız İzmir'de 75 metrekare ev var 4 kişi gidiyoruz annem babam ben kardeşim gayet rahat yaşıyoruz yani hatta şöyle söyleyim büyük evden daha konforlu.

Bence gayet yaşanır bizim arada bir uğradığımız İzmir'de 75 metrekare ev var 4 kişi gidiyoruz annem babam ben kardeşim gayet rahat yaşıyoruz yani hatta şöyle söyleyim büyük evden daha konforlu.

Büyük ev hem ısınma vs gibi sıkıntılar olabiliyor hem de bir odaya ne koyarsan koy sanki hala odada bir şey yokmuş gibi geliyor insana hocam.

Büyük ev hem ısınma vs gibi sıkıntılar olabiliyor hem de bir odaya ne koyarsan koy sanki hala odada bir şey yokmuş gibi geliyor insana hocam.

Buradaki evimiz 450 metrekare 5+1 5+2'de olabilir bilmiyorum tam nasıl yazılır. Isınması her ay manyak para harcatıyor sadece ısınma derdi de değil ev kocaman içi boş temizlemesi ayrı sıkıntı annem hasta babam yaşlı temizlik bana ve kardeşime kalıyor zorlanıyoruz bayağı angarya işler her gün kirleniyor İzmir'deki evimizde temizlik 1 saatte bitiyor gerçekten orayı buradan daha çok seviyorum :D

Kombiyi 40'ta yakıyoruz bazı odalar ısınmıyor oraya soba bağladık hem kalorifer hem soba yakıyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı