60 ortalama ile sınıfta kalınır mı?

serkan.1903

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 11. sınıfım ve sayısalcıyım. 1. dönem not ortalamam 60 ve 4 tane zayıfım var. Sınıfı geçebilmem için 3'ten fazla zayıf olmaması gerekiyor diye şeyler duydum. Bu doğru mu yoksa ortalaman 50 üstünde olunca ve edebiyattan da kalmayınca zayıflara bakılmadan geçiliyor mu? Bir de ikinci dönem not ortalamam 40 bile olsa sınıfı geçebiliyor muyum, iki dönem ortalaması mı alınıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortalaman 50 üzeri ise geçersin lakin diğer kaldığın derslerden sorumlu olursun. İki dönem ortalaması alınıyor sınıfı geçmen için bir dahaki dönem en azından 40 ortalaman yapman lazım. Bana kalırsa sayısal öğrencisisin bu kadar düşük olmamalı çalış ya da bölüm değiştir. Ama korkma biraz çalışırsan bile kalmazsın.

Ortalaman 50 üzeri ise geçersin lakin diğer kaldığın derslerden sorumlu olursun. İki dönem ortalaması alınıyor sınıfı geçmen için bir dahaki dönem en azından 40 ortalaman yapman lazım. Bana kalırsa sayısal öğrencisisin bu kadar düşük olmamalı çalış ya da bölüm değiştir. Ama korkma biraz çalışırsan bile kalmazsın.
Eşit ağırlık okuyanlar bile zar zor 70 ortalama yapıyor. Sayısal için 60 ortalama çok mu kötü bi de ilk sınavlara çok çalışmadım ikinci sınavlarda topladım dersleri

Yeni konular

Geri
Yukarı