60 TL İnternet Sağlayıcı Önerisi

Tek diyeceğim çeşitli firmalar varsa Türk Telekom' dan uzak durun.
Herkes Turk Telekom'dan nefret etse de garip bir şekilde bende hiç sorun çıkmadı. 4 yılda sadece 2 defa müşteri hizmetlerini aramamı gerektirecek sorun yaşadım ve onu da kısa sürede çözdüler. Binanın altyapısı yeni diye böyle oluyor galiba bilmiyorum.

Vodafone'da istemiş olduğunuz hız malesef Türk Telekom'dan daha yüksek fiyata, şuanda 24Mbps 100Gb Akk ilk 12 ay 69.90 2. 12 ay 79.90.
Ben şu paketten bahsediyorum 24 ayda aylık 65 TL ediyor. Turk Telekomdan daha ucuza daha hızlı internet satıyor ama kendi altyapısı olmadığı için sorun çıkar mı çıkmaz mı bilemiyorum.
vodafone.PNG

3. yazışım bu arkadaşlar. Turknet ve NetSpeed gibi markalar Turk Telekom ve SuperOnline gibi firmaların altyapısını kiralayıp size ucuz internet satıyorlar. Bir sorun olduğunda da altyapısını kiraladıkları firmaya yönlendiriyorlar artık kendi müşterilerinden zaman kalırsa bakıyor altyapı sahibi firma. Ben de bu tarz bir internet istemiyorum diye belirttim zaten. Vodafone da yine altyapıyı başka firmadan alsa da adı bilinen bir marka olduğu için diğerlerinden daha iyi olur diye düşündüm ve görüş almak için konu açtım ama 3 defadır almak istemiyorum dediğim markayı yazıyorsunuz. Bari almak istemiyorsun ama şu yüzden al falan yazsanız?

Resmen başlığı okuyup mesaj kasmak için yapmışlar gibi. Neyse geçelim o arkadaşları. Bence evet dediğinizi tekrarladığınız halde yine Türknet diyeceğim. Bir sorgulayın altyapınızı. Türknet YAPA dahilinde ise (kendi altyapısı) en mantıklısı olacaktır. Ha dediğiniz gibi bölgenizde altyapı kiralıyorlarsa istememenizi anlıyorum. Fakat şunu da unutmayın eğer Vodafone altyapınız yok ise yine aynı şekilde kiralanacak ve aynı hizmeti alacaksınız.

Kısaca önerim gidin her firmadan altyapınızı sorgulayın. Netspeed önermek istemiyorum. Fakat Türknet eğer altyapınız varsa cidden en mantıklısı. Altyapı varsa Uydunet de baya mantıklı olacaktır ama paketlerini bilmiyorum. En stabil interneti veren firma olabilir Uydunet.

Yine altyapısı varsa Superonline de baya mantıklı olur. Biraz tuzludur ama kalitelidir.

Eğer sokağınızda hangi firmanın altyapısı olduğunu söylerseniz size kesin bir şey söyleyebilirim. Bir de unutmayın eğer sadece TT altyapısı varsa her firma oradan kiralayacak. Hiç bir firmanın birbirinden farkı kalmayacak. O durumda en ucuzu hangisiyse onu almak daha mantıklı.

KabloNet
24 Mbps indirme - 2 Mbps yükleme - 75 GB AKN - Kota Bitince 8 Mbps - 59,99 (TL/Ay)
Yeni modem almam gerekeceği için yine aynı fiyata gelecek Turk Telekom ile. Turk Telekom'dan memnun olduğum için de pek uğraşmak istemiyorum KabloNet ile.

Eğer sokağınızda hangi firmanın altyapısı olduğunu söylerseniz size kesin bir şey söyleyebilirim. Bir de unutmayın eğer sadece TT altyapısı varsa her firma oradan kiralayacak. Hiç bir firmanın birbirinden farkı kalmayacak. O durumda en ucuzu hangisiyse onu almak daha mantıklı.
Bildiğim kadarıyla bütün büyük firmaların altyapısı var ama TurkNet'in altyapısı yok maalesef. Altyapı kiralayan firmaları sevmememin sebebi çok uğraştırmaları. Ben karar verdim senin internetini alacağım desen bile yok şunun fotokopisini al kimlik kopyasını çıkart şu adrese kargola falan filan bi ton uğraş çıkarıyorlar. Diğer firmalar kapınıza kadar geliyorlar. Vodafone'u diğer altyapı kiralayan firmalardan ayrı tutmamın sebebi Vodafone'un bilindik bir firma olması. Evde kurulum da yapıyorlar diye biliyorum diğerleri gibi uğraştırmıyorlar. Üstelik TurkNet'in vereceği hızdan fazlasını veriyor bana. Sorun çıktığında bizzat Vodafone çalışanları gelip mi çözüyor sorunu yoksa altyapıyı kimden kiraladıysa ona mı gönderiyor bilmiyorum. NetSpeed ve Turknet'ten bir farkı yok ise Turk Telekom kullanmaya devam edeceğim mecburen.

Yeni modem almam gerekeceği için yine aynı fiyata gelecek Turk Telekom ile. Turk Telekom'dan memnun olduğum için de pek uğraşmak istemiyorum KabloNet ile.

Bildiğim kadarıyla bütün büyük firmaların altyapısı var ama TurkNet'in altyapısı yok maalesef. Altyapı kiralayan firmaları sevmememin sebebi çok uğraştırmaları. Ben karar verdim senin internetini alacağım desen bile yok şunun fotokopisini al kimlik kopyasını çıkart şu adrese kargola falan filan bi ton uğraş çıkarıyorlar. Diğer firmalar kapınıza kadar geliyorlar. Vodafone'u diğer altyapı kiralayan firmalardan ayrı tutmamın sebebi Vodafone'un bilindik bir firma olması. Evde kurulum da yapıyorlar diye biliyorum diğerleri gibi uğraştırmıyorlar. Üstelik TurkNet'in vereceği hızdan fazlasını veriyor bana. Sorun çıktığında bizzat Vodafone çalışanları gelip mi çözüyor sorunu yoksa altyapıyı kimden kiraladıysa ona mı gönderiyor bilmiyorum. NetSpeed ve Turknet'ten bir farkı yok ise Turk Telekom kullanmaya devam edeceğim mecburen.

Anladım hocam. Eğer bölgenizde büyük firmaların altyapısı varsa KabloNet veya Superonline iyidir. Vodafone için ise pek bir fikrim yok. Ayrıca TT size sorun çıkartmadıyda kullanmaya devam edebilirsiniz. Aralarından en uygun paketi seçmeniz gerek anlaşılan. Ha bir de bir ekleme yapayım. Ben 6 yıldır Kablonet kullanıyorum ve hiç servis sağlayıcıyı aramam gerekmedi. Altyapıları cidden kaliteli. Oldukça az sorun çıkıyor. Hiç bir şikayetim de yok. :D Fiyat ve paketleri uygunsa tercih edebilirsiniz kısaca.

Herkes Turk Telekom'dan nefret etse de garip bir şekilde bende hiç sorun çıkmadı. 4 yılda sadece 2 defa müşteri hizmetlerini aramamı gerektirecek sorun yaşadım ve onu da kısa sürede çözdüler. Binanın altyapısı yeni diye böyle oluyor galiba bilmiyorum.

Ben şu paketten bahsediyorum 24 ayda aylık 65 TL ediyor. Turk Telekomdan daha ucuza daha hızlı internet satıyor ama kendi altyapısı olmadığı için sorun çıkar mı çıkmaz mı bilemiyorum.Eki Görüntüle 323724
Kendi alt yapısı olmadığından dolayı bu paketi satın alamazsınız. Fibermax tarifeleri sadece Vodafone kendi alt yapısında olan müşterilere sağlanabiliyor.

Vodafone sadece modemi kendilerinden aldığınız takdirde modem kurulumu sağlamaktadır. Vodafone ile ilgili sorduğunuz diğer soruda ise evet alt yapısal bir problem olduğunda Türk Telekom ekiplerine yönlendiriliyor. Eğer alt yapısal değil ve Vodafone modem aldıysanız alt yapı kontrolünden sonra Vodafone ekipleri probleminizle ilgileniyor ama söylediğim 2 konudada modemi Vodafone'dan almış olmanız gerekmektedir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı