600-700 TL PSU önerisi

Ultrada oynuyorum bir donma kasma ısınma problemi ses problemi de olmuyor gayet her şey akıcı olduğu gibi yani.

GTA 5 bile açmıyorsa bu PSU niye koymuşlar ki yani açmayın diyorsunuz ben ultrada oynuyorum hani gram sıkıntı görmüyorum.

Psunuzun markası hep iyi değil o yüzden 500W ın hepsini veremiyor veremediği içinde Ultra oynadığınız oyunlar çok enerji harcayıp PSU'yu yoruyor o yüzden yoksa bir anda alev alacağı değil bir süre sonra parçalarda sorun yaratabileceği içindir.

Psunuzun markası hep iyi değil o yüzden 500W ın hepsini veremiyor veremediği içinde Ultra oynadığınız oyunlar çok enerji harcayıp PSU'yu yoruyor o yüzden yoksa bir anda alev alacağı değil bir süre sonra parçalarda sorun yaratabileceği içindir.

Yani benim sistemim çok güç tüketimi yok fan döndürmüyor ekran kartım GTA 5 de 55 derece üstünde açıyor oda 2 3 saat oynadığım vakitlerde açmaya başlıyor geri haricinde yorucak başka bir şey yoktur sanırım siz ne düşünüyorsunuz?

Yani benim sistemim çok güç tüketimi yok fan döndürmüyor ekran kartım GTA 5 de 55 derece üstünde açıyor oda 2 3 saat oynadığım vakitlerde açmaya başlıyor geri haricinde yorucak başka bir şey yoktur sanırım siz ne düşünüyorsunuz?

Bu ekran kartı teklonojileri güç tüketiminden kısılmak için yapılıyordu sanırım ve kartı boş yere yormamak adına

Bu ekran kartı teklonojileri güç tüketiminden kısılmak için yapılıyordu sanırım ve kartı boş yere yormamak adına.

Size kalmış sadece GTA 5 veya daha düşük oyunlar oynayacagım diyorsanız almayabilirsiniz PSU ama o sistemin daha çok hakkını vermek için ağır oyunlar oynayacaksanız riske atmamak için minimum attığım PSU'yu alın.

Size kalmış sadece GTA 5 veya daha düşük oyunlar oynayacagım diyorsanız almayabilirsiniz PSU ama o sistemin daha çok hakkını vermek için ağır oyunlar oynayacaksanız riske atmamak için minimum attığım PSU'yu alın.

Yok öyle ağır bir oyun düşüncem GTA oynuyorum Minecraft LoL o tür oyunlar yani sistemi zorlamıyorum diyebilirim pek fazla

Yok öyle ağır bir oyun düşüncem GTA oynuyorum Minecraft LoL o tür oyunlar yani sistemi zorlamıyorum diyebilirim pek fazla

Forest falanda oynamıştım Full ayar kasma olmadı hiç ama ekran kartım işlemcim 60 dereceleri gördü 1 saate yakın oynamıştım ama şu an oynamıyorum.

Size kalmış ben bunu alayımda parçalar garantide dursun sorun çıkmasın derseniz alın yoksa dersenizki bir şey olmaz almayabilirsiniz dikkat etmek şartıyla ama pek önermem şimdi değil de bir süre sonra sorunlar başlayabilir yavaştan yeni PSU'ya geçmeniz önerimdir.

Forest falanda oynamıştım Full ayar kasma olmadı hiç ama ekran kartım işlemcim 60 dereceleri gördü 1 saate yakın oynamıştım ama şu an oynamıyorum.
Hocam ben önerimi sundum yapıp yapmamak size kalmış tabiki ben PSU'nuz iyi veya kötü demedim ama suan için 600 w PSU yeni sistemler için yetersiz gelebiliyor PSU'dan şüphe duyuyorsanız yük altına ultra ayarlara çekmeyin dememin sebebide şudur. boştayken işlemci ve ekran kartı misal vereyim 6 - 8 v cekiyorsa yükdeyken 10-12 v gibi degişikler oluyor PSU bu beslemeyi yapamazsa PC kapanabilir Akıcılık sorunu olabilir veyahut direk donanıma zarar verebilir. bu riskleri göz önünde bulundurmak gerek.

Bilgisayarın ısınması zararlı evet ama voltajın az gelmesi ve cok gelmeside sıkıntılı elektrikli ürünlerinizden tecrübeniz vardır illaki.

Size kalmış ben bunu alayımda parçalar garantide dursun sorun çıkmasın derseniz alın yoksa dersenizki bir şey olmaz almayabilirsiniz dikkat etmek şartıyla ama pek önermem şimdi değil de bir süre sonra sorunlar başlayabilir yavaştan yeni PSU'ya geçmeniz önerimdir.

3.haftası bilgisayarımın ne zaman geçmemi önerirsiniz?

Hocam ben önerimi sundum yapıp yapmamak size kalmış tabii ki ben PSU'nuz iyi veya kötü demedim ama şu an için 600W PSU yeni sistemler için yetersiz gelebiliyor PSU'dan şüphe duyuyorsanız yük altına Ultra ayarlara çekmeyin dememin sebebide şudur. Boştayken işlemci ve ekran kartı misal vereyim 6 - 8 v cekiyorsa yükdeyken 10-12 v gibi degişikler oluyor PSU bu beslemeyi yapamazsa PC kapanabilir Akıcılık sorunu olabilir veyahut direk donanıma zarar verebilir. Bu riskleri göz önünde bulundurmak gerek.

Anladım 3 haftadır oynuyorum akıcılıkta bir sorun çıkmadı kapanmada olmadı ama ileride olur mu orasını bilmem değiştireceğim ama

3.haftası bilgisayarımın ne zaman geçmemi önerirsiniz?

Anladım 3 haftadır oynuyorum akıcılıkta bir sorun çıkmadı kapanmada olmadı ama ileride olur mu orasını bilmem değiştireceğim ama
Dedigim gibi Almışken kaliteli ürün alın PSU şüpheliyse sizde ona göre kullanıcaksanız ultra deil high oynayın çok bir fark yaratmaz size ama 800-900 tlye alacagınız PSU sizin şuan kullandıgınızdan pek bir farkıda olacagını sanmıyorum.

Şu anlık bir sorununu görmedim dediğim gibi ama 2 3 ay içinde paramı toparlayıp alacağım öğrenci olduğumdan bütçem şu an yok ama değişeceğim tabii ki

Şu anlık bir sorununu görmedim dediğim gibi ama 2 3 ay içinde paramı toparlayıp alacağım öğrenci olduğumdan bütçem şu an yok ama değişeceğim tabii ki
Acele etmene gerek yok biz bilgilendirme yapıyoruz bende ilk sistemimde 400 w psu ile 7 ay kullandım ama zorlamadım orta ayarlarda kullandım dikkat edin yeterli bütçenizi toparladıgınızda daha kalite bir ürün alırsınız kafanız rahat eder Gta 5 graphic agırlıklı oyun bu tarz oyunlar ultrada zorlayabilir psu'yu diger saydıgınız oyunlarda 500 w yeterli gelir zaten.

Geri
Yukarı