600 - 700 TL'ye fare önerisi

• Konuyu başlatan Fraiz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 682
Bütçe
600-700Tl

Fraiz

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, 4,5 yıldır kullandığım Rival 310 faremin ilk olarak yan kapakçıklarının sökülmesiyle ardından altındaki kaygan tabakanın işlevini yitirmesi ile kendime yeni bir fare alma arayışına girdim. İnternetten araştırdığım kadarı ile 3 fare arasında kaldım bunlardan ilki (Razer Viper 8k) ancak bu faredeki 8K polling Rate özelliği kafamı çok karıştırıyor. Belli oyunlar bu özelliği desteklemediği için farede takılmalar meydana gelebiliyormuş fakat hiçbir yerde bu oyunların listesini bulamadım. 2. olarak üstünde durduğum fare ise (SteelSeries Rival 600) gerek tasarım olarak gerek önceki kullandığım fareden edindiğim tecrübeler olarak çok beğeneceğimi düşündüğüm bir fare. 3. olarak ise çevremin bana önerdiği (Razer DeathAdder v2) model fare var bu fare hakkında çok bir bilgi sahibi değilim fakat fareye yapılan yorumlar oldukça tatmin edici. Sanırım bu bilginin fare alımım için önemli olduğunu düşünüyorum ben palm tipi fareyi kullanıyorum. Fareyi benim gibi kullanıp sözü geçen farelerde tecrübe sahibi arkadaşların bana yardımcı olması gerçekten benim çok işime yarar şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Eğer Razer Viper 8K almayı düşünürsen polling rate'in değişebilir olduğunu blurbusters forumunda okumuştum. Genel olarak Viper serisi öneriliyor, el boyutun hakkında çok bilgim olmadığı için kesin konuşmayacağım fakat Viper'ı çok sevebilirsin. Onun dışında Cooler Master MM710/MM711 almayı düşünürsen şansına sorunlu bir kopya gelebilir. Endgame Gear XM1'i önerebilirim, ne kadar scroll wheel'in pozisyonu bana biraz önde gibi gelsede Reddit'te sağlamlığını kanıtlamış mouselardan biridir. Zowie hakkında konuşmayacağım, kesin Zowie mouse hakkında bilgi edinmişsindir. El boyutlarını bilseydim daha iyi öneriler yapabilirdim fakat son dönemin en tutulan mouseları bunlar. Eğer benim kullandığım mouse'u merak ediyorsan Viper Mini kullanıyorum. Yakın dönemde ise mouse tutuşunu destekleyecek grip tapeleri almayı planlıyorum. Grip tapeler AliExpress'de 60 TL civarına bulunabiliyor. Eğer kablolu bir mouse alcaksan kesinlikle paracord cable kullanmanı öneririm, Reddit'te "Mouse Modding" başlığı altında bir sürü paracord cable değişimi yapıldığını görebilirsin.

Razer DeathAdder V2 kullanıyorum. 19 cm elim, palm grip şekilde tutuyorum mouse'u. Parmak uçlarım mouse'un dışına taşıyor ama beni rahatsız etmiyor. Oyun konusunda bi' hayli tatmin edici. Kablolu ama kablosuzmuş gibi hissettiriyor. Almanızı tavsiye ederim, hiçbir konuda sıkıntı yaşamadım.

Eğer Razer Viper 8K almayı düşünürsen polling Rate'in değişebilir olduğunu blurbusters forumunda okumuştum. Genel olarak Viper serisi öneriliyor, el boyutun hakkında çok bilgim olmadığı için kesin konuşmayacağım fakat Viper'ı çok sevebilirsin. Onun dışında Cooler Master MM710/MM711 almayı düşünürsen şansına sorunlu bir kopya gelebilir. Endgame Gear XM1'i önerebilirim, ne kadar scroll Wheel'in pozisyonu bana biraz önde gibi gelsede Reddit'te sağlamlığını kanıtlamış mouselardan biridir. Zowie hakkında konuşmayacağım, kesin Zowie mouse hakkında bilgi edinmişsindir. El boyutlarını bilseydim daha iyi öneriler yapabilirdim fakat son dönemin en tutulan mouseları bunlar. Eğer benim kullandığım Mouse'u merak ediyorsan Viper mini kullanıyorum. Yakın dönemde ise mouse tutuşunu destekleyecek grip tapeleri almayı planlıyorum. Grip tapeler AliExpress'de 60 TL civarına bulunabiliyor. Eğer kablolu bir mouse alacaksan kesinlikle paracord cable kullanmanı öneririm, Reddit'te "mouse modding" başlığı altında bir sürü paracord cable değişimi yapıldığını görebilirsin.

Elimin boyutunu hiç düşünmemiştim ama sanırım medium veya large fareler ile daha rahat ediyorum. Dediğin gibi Zowie markası hakkında oldukça detaylı bir araştırma yaptım ek olarak 2,3 günlüğüne Zowie EC2-a modelini de kullandım fakat tutuş hissi olarak beni pek tatmin etmedi. Gelelim endgame Gear XM1'e bu farede görüntü olarak pek beni rahat hissettirmedi biraz önyargılı yaklaşıyor olabilirim ama bir fareye 700 TL verdikten sonrada görüntü olarak hoş bir şey bekliyorum. Anladığım kadarıyla siz Viper almamı öneriyorsunuz peki son olarak bir sorum olacak Viper için güçlü sistem gereksinimleri olması gerektiğini okumuştum Reddit'te ama kimse gerçek anlamdı detaylı bir açıklama yapmamış sizce imzadaki sistemim ile bu gereksinimleri karşılıyor muyum?

Elimin boyutunu hiç düşünmemiştim ama sanırım medium veya large fareler ile daha rahat ediyorum. Dediğin gibi Zowie markası hakkında oldukça detaylı bir araştırma yaptım ek olarak 2,3 günlüğüne Zowie EC2-a modelini de kullandım fakat tutuş hissi olarak beni pek tatmin etmedi. Gelelim endgame Gear XM1'e bu farede görüntü olarak pek beni rahat hissettirmedi biraz önyargılı yaklaşıyor olabilirim ama bir fareye 700 TL verdikten sonrada görüntü olarak hoş bir şey bekliyorum. Anladığım kadarıyla siz Viper almamı öneriyorsunuz peki son olarak bir sorum olacak Viper için güçlü sistem gereksinimleri olması gerektiğini okumuştum Reddit'te ama kimse gerçek anlamdı detaylı bir açıklama yapmamış sizce imzadaki sistemim ile bu gereksinimleri karşılıyor muyum?
Viper için güçlü sistem gereksinimleri olması gerektiğini ilk defa sizden duydum. Eğer öyleyse bile siz karşılıyorsunuz gereksinimleri.

Viper için güçlü sistem gereksinimleri olması gerektiğini ilk defa sizden duydum. Eğer öyleyse bile siz karşılıyorsunuz gereksinimleri.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Ek bir sorum daha olacak sizin Razer DeathAdder V2 model fareyi tercih edip viper model fareyi tercih etmeme nedeniniz nedir?

Yorumunuz için teşekkür ederim. Ek bir sorum daha olacak sizin Razer DeathAdder V2 model fareyi tercih edip viper model fareyi tercih etmeme nedeniniz nedir?
Ben teşekkür ederim. Viper'ı tercih etmeme nedenim şeklinin bana göre olmaması. Ben simetrik bir mouse kullanamıyorum. Ergonomik olduğu için Razer DeathAdder V2'yi tercih ettim.

Viper için güçlü sistem gereksinimleri olması gerektiğini okumuştum Reddit'te ama kimse gerçek anlamdı detaylı bir açıklama yapmamış sizce imzadaki sistemim ile bu gereksinimleri karşılıyor muyum?
Güçlü bir sistem derken belki 8K polling rate'de düşük FPS problem olabilir demek istenmiş olabilir. Onun dışında aklıma gelen başka bir şey yok. Problem olabileceğini düşünmüyorum.

Öncelikle merhaba, 4,5 yıldır kullandığım Rival 310 faremin ilk olarak yan kapakçıklarının sökülmesiyle ardından altındaki kaygan tabakanın işlevini yitirmesi ile kendime yeni bir fare alma arayışına girdim. İnternetten araştırdığım kadarı ile 3 fare arasında kaldım bunlardan ilki (Razer Viper 8k) ancak bu faredeki 8K polling Rate özelliği kafamı çok karıştırıyor. Belli oyunlar bu özelliği desteklemediği için farede takılmalar meydana gelebiliyormuş fakat hiçbir yerde bu oyunların listesini bulamadım. 2. olarak üstünde durduğum fare ise (SteelSeries Rival 600) gerek tasarım olarak gerek önceki kullandığım fareden edindiğim tecrübeler olarak çok beğeneceğimi düşündüğüm bir fare. 3. olarak ise çevremin bana önerdiği (Razer DeathAdder v2) model fare var bu fare hakkında çok bir bilgi sahibi değilim fakat fareye yapılan yorumlar oldukça tatmin edici. Sanırım bu bilginin fare alımım için önemli olduğunu düşünüyorum ben palm tipi fareyi kullanıyorum. Fareyi benim gibi kullanıp sözü geçen farelerde tecrübe sahibi arkadaşların bana yardımcı olması gerçekten benim çok işime yarar şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler.
Elinin eni ve boyu kaç cm ayrıca fareyi nasıl tutuyorsun fingertip, claw, palm belirtirsen ona göre öneride bulunabiliriz.

@kade şu an kullanmakta olduğum fare 91 gram diye biliyorum sizin de kullandığınız fareye geçmek kafama daha yatkın geliyor farenin hafifliği sizin için nasıl bir etki oluşturuyor yaklaşık 11 gram daha hafif bir fareye geçeceğim bunun bana nasıl bir etkisi olur bilginiz var ise aydınlatabilir misiniz? Ayrıca yandaki tuşlara basım olarak tuş hissiyatı çok ağır diye birkaç yorum okudum doğruluk payı nedir?

Geri
Yukarı