600-800 TL Monitör Önerisi

Tortue

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Başlıkta belirtmiş olduğum fiyat arasında monitör arıyorum. Kullanım amacı çoğunlukla yazılım geliştirme olucak, arada sırada da oyun amaçlı diyelim. IPS, VA, TN vb. panel ekranlar mevcutmuş ancak panel hakkında hiçbir bilgi sahibi değilim ve birçok marka mevcut.
Mümkünse 1920x1080 çözünürlük ve 23 inç ve çerçevesinin ince olmasını istiyorum.
Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
4-5 ay kadar önce alırken araştırdığım, öğrendiğim, tecrübe ettiğim kadarıyla ipsten şaşmam. Şöyle söyleyebilirim, genelde oyun monitörü olarak geçen 144 hz 1 ms monitörler tn panel olarak üretiliyor. Tn panel ise günlük kullanıcı olan biri için kabus bence. Ne siyahlar siyah ne renk netliği var vs. Va ise tn ve ips arasındaki köprü. Ne ips kadar canlı görüntü verebiliyor ne de tn kadar soluk. Arası diyebiliriz. Benim sana tavsiyem kesinlikle ips panel bi monitör. Oyun dışında film, dizi izlemek için de kullanacaksın ipsten şaşma.Bu arada uzun araştırmalar sonucu aldığım monitör LG 24MP59G-P

24 lira farkla şunu alabilirsin. İnce çerçeve olarak samsung öneririm şık bir görüntü veriyor.
Öneriniz için teşekkür ederim.
4-5 ay kadar önce alırken araştırdığım, öğrendiğim, tecrübe ettiğim kadarıyla ipsten şaşmam. Şöyle söyleyebilirim, genelde oyun monitörü olarak geçen 144 hz 1 ms monitörler tn panel olarak üretiliyor. Tn panel ise günlük kullanıcı olan biri için kabus bence. Ne siyahlar siyah ne renk netliği var vs. Va ise tn ve ips arasındaki köprü. Ne ips kadar canlı görüntü verebiliyor ne de tn kadar soluk. Arası diyebiliriz. Benim sana tavsiyem kesinlikle ips panel bi monitör. Oyun dışında film, dizi izlemek için de kullanacaksın ipsten şaşma.
Aoc 22V2Q 21.5 Inch Bu ürünü gördüm, 23 değil de 21.5 Inch alabilirim şuanda bulabildiğim en uygun monitör. Bunun yanında Ekran Özelliğinde, Amd Radeon FreeSync desteği de mevcutmuş.

Aoc 22V2Q 21.5 Inch Bu ürünü gördüm, 23 değil de 21.5 Inch alabilirim şuanda bulabildiğim en uygun monitör.
Bütçene göre en iyisi seçmelisin tabii ama almadan önce mutlaka teknoloji mağazalarının monitör standlarını gez. Samsung almaya gidip yukarda belirttiğim modele aşık olup aldım çıktım. En az 20 monitör vardı ve görüntü kaliteleri yanına bile yaklaşmıyordu. Yüksek modeller de buna dahil.

Bütçene göre en iyisi seçmelisin tabii ama almadan önce mutlaka teknoloji mağazalarının monitör standlarını gez. Samsung almaya gidip yukarda belirttiğim modele aşık olup aldım çıktım. En az 20 monitör vardı ve görüntü kaliteleri yanına bile yaklaşmıyordu. Yüksek modeller de buna dahil.
Evet haklısınız, sonuçta bir monitör size göre canlılığı, renk kalitesi iyiyken bana kötü gelebilir.

Ayrıca bu ürün Vatan'da daha ucuz. Epey web sitesi Vatan'ı listeye almamış, Google'da gördüm.
---

Ben de bunu PS4'üm için alabilirim görünümü acayip derecede hoşuma gitti ama 5ms görünce bi' çekindim. 1ms öneriyor genelde insanlar.

Ayrıca bu ürün Vatan'da daha ucuz. Epey web sitesi Vatan'ı listeye almamış, Google'da gördüm.
---

Ben de bunu PS4'üm için alabilirim görünümü acayip derecede hoşuma gitti ama 5ms görünce bi' çekindim. 1ms öneriyor genelde insanlar.
MS meselesini hiç bilmiyorum, nedir ne işe yarar gibi. Vatan'da pahalı, amazon'da daha ucuz 🙂

786 - 791. Yanlış ürüne mi bakıyorum bilemedim şimdi şüpheye düştüm.
Derken evet. 21,5'' imiş Vatan'da baktığım.
Pardon, 900 civarında hatırlıyordum Vatan'da. Vatan'dan alınan ürünlerde sorunlar çıkıyor/garantiye gönderiliyor diye bir çok olumsuz geri dönüşler oluyor, Vatan'dan tercih etmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı