600-900TL 75Hz IPS monitör tavsiyesi

Elimde HDMI to VGA dönüştürücü olduğu için onunla denemek durumundaydım şimdilik. Dediğim gibi monitörü bir gün kullanıp garantiye gönderdim zaten. DisplayPort kullanmam bu kaliteyi gözle görülür şekilde iyileştirecek midir? Netlik olsun, renk kalitesi olsun. Ona göre iade etmek yerine değişim isteyebilirim.
Bu elinizdeki dönüştürücünün kalitesine de bağlı. Ancak kaliteli olan dönüştürücüler en az 100 TL'den başlıyor. Bu yüzden internetten aldığınız herhangi bir 50 TL'lik dönüştürücüyü kullandığınızı farz ediyorum. Ve bu durumda evet, elbette fark olur. Netlik olsun, renkler olsun, canlılık olsun fark eder. Özellikle de 50 TL'lik dandik bir dönüştürücüden kaliteli bir DP kablosuna geçerseniz. Açıkcası ben 242V8A'yı gerçekten beğendim.

Ancak eğer para iadesini kısa bir sürede alabiliyorsanız arkadaşların attığı 246E9QDSB modeline de bakabilirsiniz. Eğer o modeli almayı planlamıyorsanız, 242V8A ile aynı fiyat bandıkdaki diğer VA ve TN panel monitörler görüntü kalitesinde daha da kötü olacağını unutmamanızda fayda var.

Hala monitör sipariş vermediysen şuanda çok büyük bir indirim var. Dahili hoparlör ve display port senin için çok önemli değilse bu fırsatı kaçırma. Ben az önce bundan siparişi verdim. 859 tl ile bu dönemde tam bir fiyat/performans ürünü oldu.

display ile HDMI arasında görüntü farkı olmaz ama VGA ile aralarında fark olur, dönüştürücü kullansanız da olur. HDMI veya display portu kullanın.
Teşekkürler dostum çok iyi bi fırsatmış ben de sipariş verdim az önce sayende.

Bende ips panel 24g2u 144 Hz monitor var. Tez zamanda VA gecmeyi dusunuyorum. O Ips glow benim tile but soguttu ki monitorden. Tavsiye etmem Ips monitor.

Bende ips panel 24g2u 144 Hz monitor var. Tez zamanda VA gecmeyi dusunuyorum. O Ips glow benim tile but soguttu ki monitorden. Tavsiye etmem Ips monitor.

ne yazık ki glow, light bleed, ghosting, bulutlanma bunlar biraz şans işi. Ucuz bir IPS panelde rahatsız edici seviyede olmayıp pahalı VA panelde sıkıntı yaşayanlar var, tam tersi de mevcut. VA'ya da geçseniz farklı sıkıntılar yaşayabilirsiniz, ki bir sürü kişi var VA'da yaşadığı problemler için konu açan.

Yeni konular

Geri
Yukarı