600 TL bilgisayar İyileştirme

rechtssprechung

Hectopat
Selamlar, konuyu bir arkadaşım adına açıyorum. Kendisinin uzun yıllar önce topladığı bir bilgisayarı var, özellikleri şu şekilde;

GPU: ASUS R7 240 2 GB
CPU: AMD FX 8320
Anakart: MSI 970 Gaming
RAM: HyperX Fury 8 GB 1600 MHz DDR3
Depolama: 1 TB HDD
PSU: Everest EPS 4800-B (PSU'ya ait değerleri fotoğraf olarak ekliyorum.)

62r0jn-jpeg.1008881

Anakart modeli ATX diye okuduk. Kasası çok eski, işlemcisi aşırı ısınıyor. Bu bağlamda 4 fanlı hazır bir kasaya geçelim dedik. Yanına da Patriot Burst 240 GB bir SSD eklemesini tavsiye ettim. Fakat PSU değerleri ortada. Bu PSU ile ATX destekleyen 4 Rainbow fanlı bir kasaya geçiş yapsa PSU fan ve SSD yükünü taşıyabilir mi?

Geçmeyi düşündüğü kasa;

Kasaya 350, SSD'ye 250 liralık bir bütçe ayırdık. Dediğim gibi, bu PSU 4 Rainbow fan ve 1 SSD yükünü kaldırır mı sizce? Ne önerirsiniz?

Dosya Ekleri

• 62r0jn.jpeg
    62r0jn.jpeg
    85,2 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, konuyu bir arkadaşım adına açıyorum. Kendisinin uzun yıllar önce topladığı bir bilgisayarı var, özellikleri şu şekilde;

GPU: ASUS R7 240 2 GB.
CPU: AMD FX 8320.
Anakart: MSI 970 Gaming.
RAM: HyperX Fury 8 GB 1600 MHz DDR3.
Depolama: 1 TB HDD.
PSU: Everest eps 4800-B (PSU'ya ait değerleri fotoğraf olarak ekliyorum.)

62r0jn-jpeg.1008881

Anakart modeli ATX diye okuduk. Kasası çok eski, işlemcisi aşırı ısınıyor. Bu bağlamda 4 fanlı hazır bir kasaya geçelim dedik. Yanına da Patriot Burst 240 GB bir SSD eklemesini tavsiye ettim. Fakat PSU değerleri ortada. Bu PSU ile ATX destekleyen 4 Rainbow fanlı bir kasaya geçiş yapsa PSU fan ve SSD yükünü taşıyabilir mi?

Geçmeyi düşündüğü kasa;

Kasaya 350, SSD'ye 250 liralık bir bütçe ayırdık. Dediğim gibi, bu PSU 4 Rainbow fan ve 1 SSD yükünü kaldırır mı sizce? Ne önerirsiniz?

HDD hariç her şeyi değiştir.

Bence bu kasayı iyileştirmeye çalışıp 600 lira yatırmayın zira iyileştireceğiniz bileşen için diğer bileşenler yetersiz (mesela GPU alsanız PSU yetersiz kalabilir) kalacak ve onları da yükseltmeniz gerekecek ki bu da maliyeti arttıracak. (Bir de AM3+ CPU, DDR3 bellek bulma sorunu var.)

Geri
Yukarı