600 TL Bütçe mini-ITX Kasa Önerisi

Berke.eth

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
NFT Collector
Merhaba,

Thermaltake Core V1 haricinde başka bir öneriniz var mı bu fiyat bandı için? Benzer bir konu 1 ay önce açılmış ancak o konudaki bütçe 900 TL imiş. Dolayısıyla orada önerilen modeller benim bütçemin üstündeler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçenizin üstünde ancak mini itx için en iyi kasa abartısız NZXT H200/H210'dur. Kesinlikle öneriyorum. Hava akışı birçok kasadan daha iyi. Tasarım olarak muhteşem.

Bütçenizin üstünde ancak mini itx için en iyi kasa abartısız NZXT H200/H210'dur. Kesinlikle öneriyorum. Hava akışı birçok kasadan daha iyi. Tasarım olarak muhteşem.

Reddit'te vs gördüğüm kadarıyla dediğiniz modelleri önermişler hep. Ancak Türkiye'de satışını yapan bir site göremedim. Yurtdışından da getirtmeyle filan uğraşmayı pek istemiyorum açıkçası, süreç uzar diye.

Reddit'te vs gördüğüm kadarıyla dediğiniz modelleri önermişler hep. Ancak Türkiye'de satışını yapan bir site göremedim. Yurtdışından da getirtmeyle filan uğraşmayı pek istemiyorum açıkçası, süreç uzar diye.
Yurtdışından almanıza kesinlikle değer. Mini İTX sistemlerde en önemli bileşenler bana göre anakart ve kasadır. NZXT H210 en çok mini İTX sistem kurulan kasalardan biridir. Gerek görüntüsü, gerekse hava sirkülasyonu fan ve radyatör desteği ile alabileceğiniz en iyi İTX kasadır. Küp kasa ve slim kasa kesinlikle önermiyorum. Bu kasa ile çok rahat kablolama yapabilirsiniz. Hem sistemdeki ısı değerleri de diğer kasalara göre gayet düşük olur.

Yurtdışından almanıza kesinlikle değer. Mini İTX sistemlerde en önemli bileşenler bana göre anakart ve kasadır. NZXT H210 en çok mini İTX sistem kurulan kasalardan biridir. Gerek görüntüsü, gerekse hava sirkülasyonu fan ve radyatör desteği ile alabileceğiniz en iyi İTX kasadır. Küp kasa ve slim kasa kesinlikle önermiyorum. Bu kasa ile çok rahat kablolama yapabilirsiniz. Hem sistemdeki ısı değerleri de diğer kasalara göre gayet düşük olur.

Phanteks Enthoo Evolv ITX kasa hakkında bilginiz var mı peki? NZXT kasalara kıyasla artı eksi özellikleri nelerdir?

Fractal Design Node 304 modeline bakabilirsiniz.

Hava sirkülasyonu iyi mi? Çünkü genel olarak mini-ITX kasalarda hava sirkülasyonu sorunu olduğu için nazaran daha iyi hava sirkülasyonu olan modellerden almak istiyorum.

Küp olsun taşınır olsun istiyorsanız SilverStone Sugo SG13 modelinin mesh olanı olabilir. Sadece küçük olsun istiyorsanız seçenekler artabilir.

Açıkçası benim küçük olsun diye bir takıntım yok. Sene içerisinde uçakla yolculuklarım sırasında yaklaşık 4 kere filan bilgisayarı yanımda taşımam gerekli. Bu yüzden kabin içi bagaja sığacak şekilde bir bilgisayar almayı düşünüyordum. O sebeple mini-ITX modellere yöneldim.

Benim gibi seyahat eden arkadaşlarımda Thermaltake Core v1 ve Coolermaster HAF 915 kasa modellerinden var. Henüz bir sıkıntı yaşamadıklarını belirttiler bana. Ancak ben görüntüsü biraz daha hoş olup da montajı yaparken çok sıkıntı yaşamayacağım hava sirkülasyonu da mümkün mertebe iyi olan bir f/p ürünü arıyorum. Çok şey istiyorum biliyorum. :D

Core v1 harici öneri isteme sebebim de en kötü ihtimalle Core v1 alırım diye düşünmemdi, zaten aklımda olan bir model diye onun harici modellerden istedim.

Geri
Yukarı