600 TL Ekran Kartı Önerisi

Sercan Durmaz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim şu şekilde:

-İntel i3 2120 3.30GHz İşlemci
-6 Gb Ram
-Ati Redon HD 6510
Bu sisteme hangi ekran kartını alabilirm?(600TL'yi geçmeyen)

Yeni bir işlemci önermenize bir gerek yok çünkü bu bilgisayarı 5 yıl önce aldım ve ogün bu gündür içini açıp fanı bile temizlemedim :D Yani biraz upgrade zamanı geldi işlemciyi 4 çekirdekli sanıyodum 2 çekirdekliymiş. (en azından intelin veb sitesinde) Darboğaz yapmayacak bir ekran kartı kısaca 600TL'yi geçmeyecek.

GTX 750 ti alabilirsin 450 lira civarlarında ama dersenki almışken biraz daha iyi olsun ileride işlemciyide değiştirdiğimde ekran kartı eski kalmasın dersen gtx 950 tam 600 lira civarlarında.

PSU yetmiyor ise böyle yapın. PSU yeterli ile 250 TL' ye işlemci almanızı öneririm.
Edit: Arkadaş işlemciye "darboğaz" yapmayacak ekran kartı istiyor siz R9 380 gibi ekran kartları öneriyorsunuz yapmayın arkadaşlar.

Dosya Ekleri

• asdzqq.png
    asdzqq.png
    44,3 KB · Görüntüleme: 293
Beyler ben gtx 950 veya gtx 750ti almayı düşünüyorum amd pek bana göre değil ve bu arada pusu sanırsam 350-450 w arası olması lazım.

Pusuyu yazamamın sebebi bilgisiyarın tüm özellikleri bir kağıtta yazıyor onu bulamadım o yuzden.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı