600 TL F/P işlemci-anakart önerisi

Karizarezz

Kilopat
Yer
Afyon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistemim çok eski olduğu için sistemimi yenilemeyi düşünüyorum. Sistemde R7 240 ekran kartı var 2 GB RAM var bunları sırasıyla yenileyeceğim fakat param fazla olmadığı için zamanla parçaları alacağım. İlk olarak anakart ve anakart değişeceği içinde yeni işlemci istiyorum. Bütçem 500-600 arasında çok araştırma yaptım ama kararsız kaldım sizin önerebileceğiniz anakart-işlemci var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
2. el olarak 450-500 TL bandında i5 6400 ilave olarak ister sıfır ister 2.el H110M alarak güzel bi kombinasyon oluşturabilirsin. İlla sıfır olsun diyorsan g4560 veya i3 6100 önerilebilir ama performans olarak geride kalacağı aşikar.

Yorumlarınız için teşekkürler.Öncelikle i3 7100 olan gerçekten güzel biraz bütçemi aşıyor fakat daha iyisi çıkmazsa alıcam mecbur :D Performans olarak çok fazla bir şey beklemiyorum zaten sonuçta bütçe belli ama mesela soket 1151 olan bir işlemci-anakart alarak ilerde i5-i7 civarında işlemci ile değiştirebilirim. Peki AMD tarafında önerebileceğiniz bir sistem var mı?

Peki Ryzen 1300x mi yoksa athlon x4 860k veya athlon x4 950 mi daha iyi tercih olur

edit:x4 860k am4 soket yokmuş o yüzden ryzen mı x4 950 mi?

O zaman msi a320m bazooka anakartında karar kıldım, işlemci olarakta fiyatıma göre ryzen veya athlon x4 950 alacağım. Teşekkürler ilginiz ve yorumlarınız için.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı